שנה לאחר שגורש: ג'וקוביץ' זכה באליפות אוסטרליה

שנה לאחר שגורש: ג'וקוביץ' זכה באל' אוסטרליה
הפנומן הסרבי ניצח את ציציפאס וזכה בפעם ה-10 באליפות ממנה גורש בשנה שעברה כיוון שלא התחסן לקורונה. זהו תואר הגראנד סלאם ה-22 בקריירה של ג'וקוביץ' - והוא השתווה לנדאל בנתון זה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נובאק ג'וקוביץ'
צילום: צילום: איי פי

נובאק ג'וקוביץ' השתווה היום (ראשון) לרפאל נדאל כשזכה בתואר הגראנד סלאם ה-22 בקריירה המפוארת שלו. אחרי שגורש בשנה שעברה מאוסטרליה בשל העדר חיסון לקורונה – ג'וקוביץ' חזר ליבשת, ניצח את סטפאנוס ציציפאס במשחק הגמר וחגג את הזכייה ה-10 שלו באליפות אוסטרליה הפתוחה. במשחק עצמו ג'וקוביץ' שלט לחלוטין וניצח 3:6, 6:7, 6:7 מבלי לאבד אפילו משחקון אחד. יריבו - סטפנוס ציציפאס היווני ייאלץ להמתין להזדמנות נוספת כדי לזכות בגראנד סלאם ראשון בקריירה.

מערכה 1

ג'קוביץ' וציציפאס שמרו על משחקוני ההגשה הראשונים שלהם בדרך ל-1:1. את המשחקון הבא ג'וקוביץ' ניצח בקלות ואז השיג שבירה ועלה ל-1:3 מבטיח.  נולה גם ניצח בקלות את משחקו הבא - אבל ציציפאס לא נכנע וצימק ל-2:4. אבל ג'וקוביץ' לא התרשם שמר על ההגשות שלו וניצחה את המערכה 3:6. 

מערכה 2

בפתיחת המערכה ציציפאס עלה ל-0:1 מהיר, אבל ג'וקוביץ' השיג מהר את השוויון - 1:1. גם בצמד במשחקונים הבא לא הושגה שבירה - 1:1. ציציפאס נצמד ליריבו ושמר על ההגשות כל הדרך ל-4:4. במצב של 4:5 ליווני, הוא הגיע לנקודת מערכה אך ג'וקוביץ' חזר לעצמו והשווה ל-5:5. בסופו של דבר המשחקון הוכרע בשובר שוויון. הסרבי פתח את הטיי ברייק באופן מוחץ עם יתרון של 1:4, אבל ציציפאס חזר ל-4:4. מי שציפה למהפך התבדה - ג'קוביץ' שוב השתלט על המשחק בדרך לניצחון 4:7 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה כולה.  

מערכה 3 

בפתיחת המערכה שני הטניסאים שמרו על משחקי ההגשה שלהם בדרך ל-2:2. בהמשך הם שייטו באותו הנוהל לשובר שוויון נוסף. בטיי ברייק ג'וקוביץ' אמנם מתח את אוהדיו אך השיג את המערכה שאותה היה צריך וחגג זכייה בתואר. 6:7 בשובר השוויון לסרבי וניצחון 0:3 במשחק כולו.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

הפופולריים