בלי זכר לגל גדות: היקום הקולנועי החדש של DC נחשף

בלי גל גדות: זה היקום הקולנועי החדש של DC
ג'יימס גאן ופיטר ספרן חשפו את עשרת הפרויקטים הראשונים שבתכנון ל-2025 • בקרוב על המסך: סרט חדש סופרמן, סרט ההמשך של "הבאטמן" וסדרת טלוויזיה שמבוססת על הקומיקס "וונדר וומן" בימים שלפני לידת גיבורת העל שגילמה גדות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Paradise Lost
צילום: צילום: די-סי קומיקס

שלושה חודשים לאחר שמונו לנהל את היקום הקולנועי של די-סי, הבמאי ג'יימס גאן והמפיק פיטר ספרן חשפו היום (שלישי) את עשרת הפרוייקטים הראשונים - הן סרטי קולנוע, הן תוכניות טלוויזיה - שבתכנון.

במסיבת עיתונאים שקיימו באולפני האחים וורנר, הציגו גאן וספרן את הפרק הראשון של היקום הקולנוע המאותחל, לו הם קראו "אלים ומפלצות". בפרוייקטים המתוכננים - סרט קולנוע חדש על גיבור העל סופרמן בשם "Superman: Legacy" שמתוכנן לצאת ב-11 ביולי 2025, סרט ההמשך של "הבאטמן" שמתוכנן ל-3 באוקטובר 2025 וסדרת טלוויזיה בשם "Paradise Lost" המבוססת על הקומיקס וונדר וומן בימים שלפני לידתה.

 

עוד מתוכננים פרויקטים שבמרכזם יעמדו דמויות בדיוניות פחות מוכרות, בהן בוסטר גולד ו"היצור מן הביצה" (Swamp Thing). מדובר בפעם הראשונה שאולפני הסרטים של האחים וורנר מציגים יקום קולנועי מוגדר, מאז הניסיון הקודם להתחרות בזה של אולפני מארוול בשנת 2014.

"אולפני הסרטים של DC הם חסרי תקדים", אמר ספרן בקטע שפרסם אתר "וראייטי" ממסיבת העיתונאים. "זאת ישות הפקה עצמאית. זו הפעם הראשונה אי פעם שכל מה שקשור לדי-סי - קולנוע, טלוויזיה, לייב-אקשן, אנימציה, גיימינג - הכול מרוכז תחת חזון יצירתי אחד, של ג'יימס ושלי".

עם זאת, במסיבת העיתונאים לא נחשפו שמות הבמאים של הפרויקטים המסקרנים - או שמות השחקנים שיעמדו במרכזם. יוצאת דופן מכולם היא זוכת האוסקר ויולה דייוויס, שתגלם שוב את המפקחת אמנדה וולר בסדרה "וולר" שמתוכננת לעלות ב-HBO Max. הבמאים "השאירו את הדלת פתוחה" לשחקנים גל גדות, ג'ייסון מומואה, עזרא מילר וזכרי לוי להמשיך ולגלם את הדמויות אותן גילמו עד כה - וונדר וומן, אקווה מן, הפלאש ושזאם, אולם הבהירו שוב כי הנרי קאוויל לא יגלם שוב את גיבור העל סופרמן.

על פי גאן, סדרת הטלוויזיה Paradise Lost, מתרחשת באי תמיסקירה לפני לידתה של דיאנה, הלוא היא וונדר וומן. "היא עוסקת בתככים הפוליטיים מאחורי החברה שמורכבת כולה מנשים. איך זה קרה? מה מקורו של אי הנשים? אילו אמיתות יפות ואמיתות מכוערות מסתתרות מאחוריו? ואיך מורכבים יחסי הכוחות בין הגורמים השונים בחברה?".

בחודש שעבר דיווח לראשונה אתר "הוליווד ריפורטר" כי גאן וספרן החליטו לגנוז את הסרט השלישי בסדרת סרטי "וונדר וומן" בכיכובה של גדות. גאן הכחיש אז כי דרכה של גדות בנעלי גיבורת העל הגיעה לסיומה. באתר העריכו כי ההחלטה תחסוך לאולפנים הרבה כסף, שכן גדות אמורה הייתה לקבל על תפקידה בסרט שכר של 20 מיליון דולר.

הפופולריים