רן דנקר לכאן רשת ב: "כמי שלקח לו שנים לצאת מהארון - אני מודאג"

רן דנקר: כמי שלקח לו זמן לצאת מהארון אני דואג
הזמר המצליח מספר בריאיון לכאן רשת ב על הסינגל החדש "כל מה שרציתי להיות" והאווירה המתוחה בציבור • דנקר: "דווקא בעת הזאת, חשוב להתבטא, להמשיך ולדבר בקול שפוי והגיוני" • האזינו לריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רן דנקר, כל מה שרציתי להיות
צילום: -

"אני קצת התמכרתי לכל מה שאומרים/ לא מחפש להרדים ת'שדים/ בלילות חלומות על דברים אסורים/ קם ונופל ורואה כוכבים/ אני לא השדכן שעושה חיבורים/ לא סוכריה שכולם מוצצים/ בלילות אני ער אז ישן בימים/ רק מסתובב והם כבר מדברים". כך נפתח "כל מה שרציתי להיות", השיר החדש של הזמר רן דנקר, ששוחרר בשבוע שעבר ואותו כתב עם סתיו בגר ורון ביטון.

האזינו לריאיון המלא עם רן דנקר בכאן רשת ב

בריאיון לתוכנית "חמישי עם יואב קרקובסקי" בכאן רשת ב, סיפר הלילה (חמישי) - אל מה בדיוק הוא התמכר? "זאת מערכת יחסים מורכבת, עם מה שאומרים עליך. עם מה שאתה קורא עליך, מה שאתה חושב על עצמך. זה מן דיאלוג כזה שאני מנהל עם עצמי שנים, אני משער שכל אדם. במשך הרבה שנים הרגשתי שאני מכור אל הדיאלוג הזה, שהוא כמו איזו התמכרות טובה-רעה כזו".

"חלק מהעניין של להיות זמר ושחקן, אתה עושה את זה גם כי אתה אוהב, אבל גם כי יש מישהו בצד השני", אמר דנקר. "יש איזו התמכרות להסתכל מבחוץ פנימה. עם השנים ניסיתי לאזן את זה הפוך. להיזכר רגע בלמה באתי לעולם או לדברים שאני אוהב לעשות ושההסתכלות, לפחות באיזון, תהיה מן הפנים החוצה ולא ההיפך. ואני קולט שזה לא פשוט. והרבה פעמים אני נופל בזה".

"כל מה שרציתי להיות" מגיע אחרי שורה של סינגלים מצליחים שדנקר שחרר בשנים האחרונות, הראשון שבהם היה "בית משוגעים" שיצא במארס 2021, והיה אחד השירים המצליחים באותה שנה. "בשנת 2018 יצא לי אלבום בשם 'משהו אחר', שהיה מאוד ביוגרפי ואישי", סיפר דנקר. "אבל הוא אלבום אחר באופי שלו לחלוטין, הרבה פחות פופי, הרבה יותר פולקי-רוקי. הוא אולי היה הפתח לדבר הזה. אבל אין ספק ש'בית משוגעים', משהו בקלילות שלו ובממזרתיות שלו, הוא באמת היה איזו תפנית שאפילו אני לא צפיתי ולא חזיתי אותה".

"בבסיס שלי אני לא בא מפופ", אמר דנקר במפתיע. "פופ לא היה אהבת חיי. אלא מוזיקה שאולי קצת יותר בשוליים. גיליתי עם הזמן שבעצם הסתתר בי 'פופיסט' שהתבייש להראות את עצמו, ושבעצם יש בפופ המון אפשרויות. תמיד קינאתי ביכולת של אמנים כמו דיוויד בואי ופרדי מרקורי ללכת עם הפרפורמנס שלהם רחוק. וגיליתי שאני נורא אוהב את זה. אני נהנה לטוס על הבמות ולהביא את הצבעוניות הזאת".

יותר משבע שנים עברו מאז שדנקר יצא מהארון בתקשורת. היום הוא נשוי לבמאי איתי ויזר והשניים מגדלים שתי בנות בהורות משותפת. אז איך זה לשיר על חייך האישיים בישראל של 2023? "זה ממש משתנה. הרוח והתחושות משתנות כל הזמן. אם היית שואל אותי לפני כמה חודשים על ישראל 2023, הייתי אומר שאנחנו לגמרי הולכים קדימה ויכולים להגיד שאנחנו מדינה שהולכת לכיוון חופשי ושמח. למרות הפסימיות הגדולה שהשתלטה על חצי מהמדינה, אני כן חושב שבהרבה מובנים אנחנו נמצאים שם".

"כשהוצאתי את 'השמלה החדשה שלי' כן פחדתי", גילה דנקר. "אתה יודע איפה אתה חי ואתה נוגע באזורים שהם קצת מסוכנים ומלהיטים אנשים לפעמים על שום דבר. אבל הופתעתי מאוד, בעיקר מזה שכשיצאתי מתל אביב הופתעתי מאוד מקהל, שהוא לפעמים מעורב. אנשים שלאו דווקא מכירים אותך מהיום-יום".

"אני מרגיש לאן הרוח נושבת ואני מרגיש שיש ניסיון ללכת אחורה ושהשמרנות רוצה להרים את הראש שלה", אמר בריאיון. "אני מרגיש שהאיזון, יכול להיות, כן מופר כרגע. גם אם בינתיים זה רק בססמאות ובמילים, אבל בסוף הן מגיעות לאנשים, לאוזניים, ללב. הן פוגשות נוער כזה או אחר ששואל ומתלבט. אז קודם כל בתור מישהו שלקח לו הרבה שנים לצאת מהארון ולהרגיש חופשי עם עצמו, זה מפחיד אותי. קודם כל מה חשים אלו שעוד לו בחרו או רוצים לבחור ומפחדים".

"אני באמת מאמין שנגזר עלינו לחיות במקום המורכב הזה. הופעתי באריאל לא מזמן, באוניברסיטה. זה היה מדהים לראות אנשים מכל הקשת באים ושרים. דווקא בעת הזאת שהיא כל כך מפולגת, חשוב להתבטא, להמשיך ולדבר בקול שפוי והגיוני. כל אחד, כמו שהוא רואה אותו, אבל בצורה מכבדת. התפקיד שלנו כאומנים הוא לתת לדימויים לעבוד".

בימים אלה מופיע דנקר ברחבי הארץ. החודש הוא יופיע באולם המופעים בקיבוץ יפעת ובהיכל התרבות של ראשון לציון.

הפופולריים