הקאמבק של דיסטרבד - לישראל

הקאמבק של דיסטרבד - לישראל
להקת המטאל האמריקנית חוזרת להופעה אחת שתתקיים באקספו תל אביב ב-28 ביוני • זאת ההזדמנות להיזכר בחיבור המיוחד של סולן הלהקה היהודי דיויד דריימן עם ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיסטרבד בישראל, קיץ 2019
צילום: אלון לוין

להקת המטאל הבינלאומית דיסטרבד חוזרת בפעם השנייה להופעה בישראל. עבור סולן הלהקה היהודי והציוני, דיויד דריימן, זה אירוע מרגש מאוד והזדמנות נוספת לבקר את הוריו, אחיו ובני משפחתו שעלו לישראל לאורך השנים.

להקת "דיסטרבד" האמריקנית היא אחת מלהקות המטאל הגדולות בעולם, עם מאות מיליוני מעריצים. הם פרצו לתודעה בשנת 2000 עם השיר Down With The Sickness, שהופיע לאחר מכן כפס קול לסרטים ולאירועי ספורט, וב-2015 הקאבר שלהם לשירם של סיימון וגרפונקל Sound of Silence כבש את תחנות הרדיו בעולם ובישראל.

ב-2019 דריימן הגשים חלום והופיע עם להקתו בלייב פארק ראשון לציון מול עשרות אלפי מעריצים. דריימן היהודי-אמריקני מגדיר את עצמו אוהב ישראל. רוב בני משפחתו מתגוררים בארץ, והוא אפילו מדבר עברית. כשהיה צעיר למד בישיבה בירושלים, נשאר מחובר ליהדות ולמורשת שלו, ועומד לצד ישראל גם בוויכוחים פומביים בינלאומיים.

"הצד של אמא שלי הם ניצולי שואה, הסבים שלי היו בהגנה, סבא שלי ואבא שלי היו צנחנים", סיפר לכאן חדשות לקראת הופעת הלהקה ביולי 2019. "הבי די אס בעיניי הם נאצים בחליפות, ואני לא אתן להם את האפשרות לנהוג בי בבריונות. כשאתה חמוש במידע שגוי, שמבוסס על שקרים ונתקל באדם שיודע את ההיסטוריה והעובדות – אתה נכנס לוויכוח שנועדת להפסיד בו מראש".

בהופעה הקודמת של דיסטרבד, השתדל דריימן לדבר בעברית לכל אורך ההופעה. את השיר Indestructible הוא הקדיש לחיילים, כשעלה לבמה בגופיה עם סמל של צה"ל, ובשיאה של ההופעה, עלה דריימן ושר את "התקווה" בא-קפלה.

לפני כשנה, לאחר פיגוע הירי הקטלני בעיר העתיקה בו נרצח אלי קיי, ראה דריימן את הסיקור החדשותי הבין לאומי של הפיגוע, התרגז - והחליט לעשות מעשה. הוא הגיע לביקור בישראל, קרא למעריציו לבוא לירושלים וללכת איתו בעיר העתיקה כדי לשחזר את דרכו האחרונה של אלי קיי ולהדליק נר לזכרו.

"אני לא יודע למה הפיגוע הזה ספציפית שבר אותי, זה אולי כי הלכתי בדרכו של אלי קיי כל כך הרבה פעמים בדרך אל הכותל", סיפר אז לכאן חדשות. "רתחתי מכעס על סיקור האירוע בתקשורת האמריקנית, הבריטית והאירופית. הכותרת בכל הפרסומים הייתה 'פלסטיני נורה למוות', ולא שהייתה מתקפת טרור. הם כל כך משוחדים ומשתמשים בהם בלי בעיה ככלי לזרוע עוד שנאה לעמנו. אני כאן כדי להראות לכולם ולהצהיר – אנחנו לא פוחדים ואנחנו לא הולכים לשום מקום".

 

ב-28 ביוני, להקת דיסטרבד תקיים להופעה אחת בלבד בישראל במסגרת סיבוב ההופעות האירופי, באקספו תל אביב. מהפקת המופע, לייב ניישן יחד עם שוקי וייס, נמסר שמדובר במופע אינטימי אליו יימכרו 5,500 כרטיסים בלבד, והמעריצים הרבים שיש ללהקה בארץ, כבר לא יכולים לחכות.

הפופולריים