דיווח: קטלוג השירים של מייקל ג'קסון יימכר בעסקת ענק

קטלוג השירים של מייקל ג'קסון יימכר בעסקת ענק
על פי אתר "וראייטי", חברת "סוני" תרכוש מחצית מהקטלוג תמורת 900 מיליון דולר • על הפרק: גם הזכויות על המחזמר משיריו ועל הסרט הביוגרפי שבדרך • לאחרונה החברה הייתה מעורבת גם ברכישת הזכויות לקטלוגים של ברוס ספרינגסטין ובוב דילן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייקל ג'קסון
צילום: צילום: גטי אימג'ס

יורשיו של מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון קרובים למכירה של קטלוג המוזיקה האייקוני שלו תמורת 800 עד 900 מיליון דולר. כך דיווח הלילה (רביעי) אתר החדשות "וראייטי". על פי הדיווח, שנשען על שלושה מקורות שונים, חברת "סוני" ושותפה פיננסית נוספת מנהלות משא ומתן לרכישת 50% מזכויות העזבון של ג'קסון, בדגש על הכנסות מהמוזיקה המוקלטת שלו.

עוד דווח גם כי נכסים נוספים שנכללים לכאורה בעסקה, הם הזכויות על המחזמר MJ: The Musical שמוצג בברודוויי והסרט הביוגרפי על חייו של ג'קסון בהפקת אולפני ליונסגייט, אם כי הפרטים בעניין זה אינם סופיים. העסקה המדוברת צפויה להיות הגדולה ביותר עד כה בשוק מכירת קטלוגי המוזיקה המשגשג. על פי הדיווח, חברת Primary Wave Music כבר מחזיקה בנתח מקטלוג ההקלטות של הזמר המנוח.

מייקל ג'קסון היה אחד המוזיקאים המצליחים בכל הזמנים. על פי ההערכות, הוא מכר יותר מ-400 מיליון תקליטים ברחבי העולם, ו-13 סינגלים שלו הגיעו למקום הראשון במצעד הפזמונים האמריקני של בילבורד. הוא היה האמן הראשון ששירים שהקליט נכנסו לדירוג עשרת הגדולים במצעד בחמישה עשורים שונים.

חברת "סוני" הייתה מעורבת בכמה מעסקאות מכירת הקטלוגים הגדולות ביותר, בראשן רכישת הקטלוג המוזיקלי של ברוס ספרינגסטין תמורת 600 מיליון דולר, בעסקה עליה דווח בדצמבר 2021. בנוסף שילמה החברה 150 עד 200 מיליון דולר עבור הקטלוג המוזיקלי של בוב דילן בינואר 2022.

הפופולריים