נועה תשבי בטלוויזיה האמריקנית: מה שקורה בישראל די יוצא דופן

נועה תשבי: "מה שקורה בישראל די יוצא דופן"

השחקנית והאקטיביסטית הישראלית התארחה בתוכנית "זמן אמיתי עם ביל מאהר" ברשת HBO כדי להסביר לציבור האמריקני את המתרחש בישראל • תשבי מונתה בשנה שעברה לשליחה המיוחדת של משרד החוץ למאבק באנטישמיות ובדה לגיטימציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה תשבי, מתוך זמן אמיתי עם ביל מאהר, 17.03.23
צילום: צילום: HBO

השחקנית והאקטיביסטית הישראלית נועה תשבי התארחה הלילה (שבת) בתוכנית האירוח "זמן אמיתי עם ביל מאהר" של רשת HBO. תשבי, שמונתה בשנה שעברה על ידי שר החוץ לשעבר יאיר לפיד לתפקיד שליחה מיוחדת של משרד החוץ למאבק באנטישמיות ובדה-לגיטימציה, הוזמנה לתוכנית כדי להסביר את המתרחש בימים אלה בישראל.

"מה שאנחנו רואים היום בישראל זו דמוקרטיה במלוא תפארתה, זה די יוצא דופן", אמרה תשבי. "כפי שקורה בארצות הברית, הממשל החדש ממהר לבצע שינויים - וזה מה שהממשלה החליטה לעשות. הם הציעו רפורמה חוקתית שמרחיקה לכת - ואזרחי ישראל מתנגדים לה".

צפו בריאיון שהעניקה תשבי בתוכנית "זמן אמיתי עם ביל מאהר", הלילה (באדיבות: HBO)

"הרבה אנשים, אני חושב שהייתי מציב גם את עצמי במחנה הזה, תמכו בנתניהו גם כשרבים אחרים לא", העיד על עצמו מגיש התוכנית, הקומיקאי האמריקני ביל מאהר. "אנחנו מדינה שונה מישראל. ישראל נמצאת באופן מתמיד במלחמה ואני לא אצא במדינה הזו נגד מישהו שהוא קצת יותר שמרני. אבל נדמה שהוא עצמו מאבד את תומכיו".

"יותר מ-60% מהישראלים רוצים לעצור את הרפורמה הזאת", טענה תשבי בריאיון. "54% ממצביעי הליכוד לא ידעו שזה יהיה הצעד הראשון של הממשלה החדשה ואני מאמינה שזה עומד להיעצר. הרפורמה לא תעבור בצורתה הנוכחית, היא לא צריכה לעבור בצורתה הנוכחית ומה שאנחנו רואים מדהים. כמעט 10% מהאוכלוסיה בישראל - יצאו לרחובות".

הפופולריים