רגע לפני האירוויזיון: נועה קירל נפגשה עם נשיא המדינה הרצוג

בדרך לליברפול: נועה קירל נפגשה עם נשיא המדינה

הנשיא הרצוג לנציגת ישראל לתחרות: "נועה, אצלנו יש לך כבר דוז פואה" • קירל תמריא לליברפול ביום ראשון הקרוב ותקיים למחרת חזרה ראשונה על הבמה • במקביל, הזמרת אילנית נבחרה להגיש את הניקוד הישראלי באירוע גמר האירוויזיון • חצי הגמר הראשון, בו תתמודד קירל, יתקיים ב-9 במאי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה קירל, נשיא המדינה יצחק הרצוג - 27.04.23
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

שלושה ימים לפני שתמריא עם המשלחת הישראלית לאירוויזיון בליברפול, הזמרת נועה קירל נפגשה היום (חמישי) עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל בבית הנשיא בירושלים. "שמעתי את השיר והוא נהדר, אני מעריץ גדול שלך", אמר הנשיא הרצוג לקירל בפתח הפגישה.

בדרך לליברפול | כל העדכונים לקראת אירוויזיון 2023 באתר כאן חדשות

כשנשאלה על ההכנות לתחרות, סיפרה קירל לנשיא המדינה: ״אני מתרגשת בטירוף. אני חושבת שהכי אתרגש ברגע שנעלה למטוס. אני עושה המון חזרות כדי להגיע הכי מוכנה לרגע הזה, להופעה ולשיר עצמו". בפגישה, שהתקיימה בנוכחות הוריה של קירל, שיתפה משפחתה של קירל את הנשיא ורעייתו בסיפורה האישי.

“השיר מדבר על להיות מי שאנחנו, ועל לקבל אותנו כמו שאנחנו", סיפרה קירל לנשיא שביקש לשמוע על השיר "יוניקורן" ותהליך הכתיבה. "הוא מדבר על לאהוב את עצמנו, על יהדות מול כל העולם. זה שיר שבעצם קורא לגיוון ולקבלה של האחר״.

"אני מרגישה שאני מייצגת את ישראל לכל דבר ועניין, זה מרגיש לי מאוד כיף ושלם", המשיכה קירל. ,יש המון ציפייה, אני מסתכלת על הצד החיובי של זה. אנשים מאמינים בי וסומכים עליי. זה דבר טוב, זה מדהים וכיף מאוד״. "את מייצגת את המדינה, זה דבר עצום", אמר נשיא המדינה לקירל. "אני שומע שיש השערות שיש לך סיכוי טוב. אנחנו סומכים עלייך, את הפנים היפות של ישראל. נועה, אצלנו יש לך כבר דוז פואה”.

נועה קירל ואילנית, אמש (צילום: תאגיד השידור הישראלי)

מוקדם יותר הבוקר הודיעו בתאגיד השידור הישראלי "כאן" כי הזמרת אילנית נבחרה להגיש את הניקוד מטעם ישראל בגמר האירוויזיון. אילנית, שהייתה נציגתה הראשונה של ישראל בתחרות לפני 50 שנה עם השיר "אי שם", נפגשה אמש עם קירל ואיחלה לה הצלחה. "אני מתרגשת לסגור מעגל של 50 שנות השתתפות ישראלית באירוויזיון ומאחלת בהצלחה רבה לנועה היקרה", אמרה אילנית. "אין לי ספק שנועה תעשה חיל".

קירל תמריא לליברפול ביום ראשון הקרוב, עם משלחת של כ-30 אנשים. ביום שני הקרוב תקיים חזרה ראשונה על הבמה ב"ליברפול ארנה". חזרה שנייה מתוכננת כבר ביום רביעי. אתמול חנכו את האולם המלך צ'רלס והמלכה-רעיה קמילה.

אירוע חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 בליברפול, בו תתמודד קירל, ישודר בכאן 11 ב-9 במאי. חצי הגמר השני ישודר ב-11 במאי וב-13 במאי ישודר אירוע הגמר, בו תופיע גם זוכת התחרות של 2018 - נטע ברזילי.

הפופולריים