דיווח: ג'סטין ביבר מוכר את קטלוג השירים שלו בעסקת ענק

ביבר מוכר את קטלוג השירים שלו בעסקת ענק
על פי "וול סטריט ג'ורנל", הזמר הקנדי במגעים למכירת הקטלוג המוזיקלי שלו תמורת 200 מיליון דולר • הונו של ביבר מוערך לפני העסקה ב-285 מיליון דולר • הוא מצטרף לאמנים רבים שביצעו מהלך דומה, כמו ברוס ספרינגסטין, בוב דילן וסטינג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'סטין ביבר
צילום: צילום: אי-פי

ג'סטין ביבר עתיד למכור את קטלוג השירים המלא שלו תמורת 200 מיליון דולר. כך דיווח הלילה (חמישי) אתר "וול סטריט ג'ורנל".

על פי הדיווח, הזמר הקנדי בן ה-28 נמצא בשלבים מתקדמים של משא ומתן עם קרן היפנוסיס הבריטית למכירת הזכויות על הפצת כל השירים שלו וההקלטות. הקרן הבריטית מציעה למשקיעים להנות מתמלוגים על יצירותיהם. עוד דווח כי מדובר בעסקה הגדולה ביותר עליה ניהלה החברה משא ומתן אי פעם.

ביבר מצטרף לשורה ארוכה של אמנים, רובם מבוגרים ממנו, שביצעו לאחרונה עסקאות דומות. בחודש ינואר האחרון מכר היוצר והמוזיקאי הוותיק בוב דילן את קטלוג השירים המלא שלו לחברת סוני מיוזיק תמורת 300 מיליון דולר. גם הזמר הבריטי סטינג ביצע עסקה דומה עם חברת יוניברסל מיוזיק תמורת סכום זהה.

בדצמבר בשנה שעברה דווח כי "הבוס", ברוס ספרינגסטין, מכר את הקטלוג המוזיקלי שלו אף הוא לסוני מיוזיק בסכום חסר תקדים של 500 מיליון דולר. עוד השנה רכשה חברת וורנר מיוזיק את הקטלוג המוזיקלי של המוזיקאי הבריטי המנוח דיוויד בואי תמורת 250 מיליון דולר.

על פי אתרי הכלכלה, הונו של ביבר מוערך לפני העסקה ב-285 מיליון דולר. בחודש ספטמבר האחרון הוא ביטל את הופעתו בישראל, כמו גם את יתר ההופעות שתוכננו לסיבוב ההופעות העולמי שלו Justice World Tour, בעקבות מצבו הבריאותי. הוא הופיע בעבר פעמיים בישראל - באפריל 2011 ובמאי 2017.

הפופולריים