היעד הבא של סעודיה - אירוח מונדיאל 2030

היעד הבא של סעודיה - אירוח מונדיאל 2030
שר הספורט הסעודי שואף לארח את גביע העולם ביחד עם מצרים ויוון: "אוהדים גאים יתקבלו בברכה במדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סעודיה חוזרת בסערה למשחק! אל שהרי כובש ומאזן
צילום: סעודיה חוזרת בסערה למשחק! אל שהרי כובש ומאזן

סעודיה שואפת לארח את מונדיאל 2030. שר הספורט הסעודי, הנסיך עבד אל עזיז בן טורקי אל פייסל, אמר אתמול (חמישי) בריאיון לסקיי ניוז, כי יש לממלכה שאיפות גדולות בתחום הספורט: אירוח גביע העולם יחד עם מצרים ויוון, ורכישת מועדוני פאר באנגליה.

בריאיון אמר אל פייסל, שחיוב מכירת אלכוהול במקרה של אירוח משחקים במדינה יהיה בגדר אסלאמופוביה, כיוון שהטורניר אמור לפנות לכולם. עוד אמר שאמנם מצבה של ארצו לא מושלם בתחום זכויות האדם, אך ציין שחלה התקדמות ואוהדים גאים יתקבלו בברכה במדינה - ובלבד שיכבדו את חוקיה.

סעודיה לוקחת חלק חשוב בארגון המונדיאל המתרחש בימים אלו בקטאר. בשטח הממלכה שוכן המעבר היבשתי היחיד לקטאר והסעודים הקצו אוטובוסים ומטוסים להעברת אוהדים בין שתי המדינות. אף על פי שטרם הוגשה בקשה רשמית לאירוח משולש של סעודיה, מצרים ויוון – השר אמר שלא צריכה להיות בעיה עם אירוח שכזה, שכן כבר במונדיאל הבא שלוש מדינות תארחנה אותו. 

סנסציה במונדיאל: סעודיה ניצחה את ארגנטינה | צפו בתקציר

בנושאים אחרים הקשורים לכדורגל, הנסיך עבד אל עזיז אמר שבממלכה ירצו שקרן ההון שלה תרכוש את המועדונים ליברפול ומנצ'סטר יונייטד, וזה אחרי שכבר כיום הקרן מחזיקה בבעלות על ניוקאסל. הוא גם קיווה שכריסטיאנו רונאלדו ישחק בליגה הסעודית, אחרי הפיכתו ל"סוכן חופשי", בעקבות סיום החוזה שלו במנצ'סטר יונייטד.

הפופולריים