רוצים לקחת חלק: הפרגון הסעודי לקטאר במונדיאל

רוצים לקחת חלק: הפרגון הסעודי לקטאר במונדיאל
השכנה של המארחת תעזור לשנע אוהדים באוטובוסים ומטוסים - והמניעים שלהם ברורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קטאר 2022
צילום: אי-פי

המונדיאל אוטוטו יוצא לדרך וזה זמן טוב לבדוק מה קורה אצל המדינה היחידה שגובלת עם קטאר, סעודיה הגדולה, האמא של מדינות המפרץ שמסתכלת אולי קצת בקנאה על המונדיאל הזה, אבל כלפי חוץ מפרגנת. 


הסיפור הסעודי הוא חשוב כי בגבולה של הממלכה שוכן המעבר היבשתי היחיד לקטאר. הסעודים הודיעו כי יקצו חמישים וחמישה אוטובוסים כל יום כדי להעביר את האוהדים. במקביל, הסעודים מתכוונים לעשות רכבת אווירית מנמלי התעופה בממלכה. 780 טיסות מתוכננות במהלך המונדיאל, בערך שש טיסות ביום.

היחסים בין סעודיה וקטאר הרבה יותר טובים בהשוואה ללפני יותר משנתיים, אז נתק חמור שרר ביחסי שתי המדינות היריבות, אבל אז הגיע הפיוס בתיווך האמריקני והיום הסעודים אומרים לקטארים – ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו.

המניעים של הסעודים ברורים, ראשית כל נבחרת סעודיה בכדורגל נמצאת במונדיאל הזה ותשחק בבית אחד עם ארגנטינה, מקסיקו ופולין; ודבר שני הסעודים רואים פה הזדמנות כי הם כבר חושבים על הגשת מועמדות ל-2030 יחד עם יוון ומצרים. הם רוצים לגרום לתיירים ממדינות העולם לבקר גם אצלם.

עצם העובדה שסעודיה כל כך קרובה יכולה להפוך אותה לאטרקציה תיירותית ולכן הסעודים הכריזו כי כל מי שמחזיק ב"היא קארד", כרטיס האוהד הקטארי, ייכנס חינם למדינה במהלך המונדיאל. הסעודים מצפים לעשרות אלפי תיירים זרים.

הצד האפל של המונדיאל | האזינו לעוד יום

הפופולריים