השחקנית אנג'לה לאנסברי הלכה לעולמה בגיל 96

השחקנית אנג'לה לאנסברי הלכה לעולמה בגיל 96

לאנסברי זכורה בזכות תפקידיה בסדרה "רצח במשיכת קולמוס" וסרט האנימציה "היפה והחיה" • בקריירה שנמשכה כשבעה עשורים, היא קטפה שישה פרסי טוני, שישה פרסי גלובוס הזהב ופרס אוסקר על מפעל חיים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנג'לה לנסברי
צילום: צילום: גטי אימג'ס

השחקנית הבריטית הוותיקה אנג'לה לאנסברי הלכה לעולמה היום (שלישי), כך הודיעה הערב משפחתה. בהודעה שפרסמה נמסר כי לאנסברי מתה בשלווה בביתה בלוס אנג'לס, חמישה ימים בלבד לפני יום הולדתה ה-97. בקריירה שנמשכה כשבעה עשורים, השתתפה לאנסברי בעשרות סרטים, הצגות ותוכניות טלוויזיה. על תפקידיה ופועלה זכתה בשישה פרסי טוני, שישה פרסי גלובוס הזהב, פרס אוסקר על מפעל חיים ואף בתואר מסדר האימפריה הבריטית - דיים.

לאנסברי בתפקידה הראשון, בסרט הקולנוע "אורות הגז", 1944

את הופעתה הראשונה על מסך הכסף עשתה בסרט "אורות הגז" בשנת 1944 לצד אינגריד ברגמן ושארל בואייה, בתפקיד עליו קיבלה מועמדות ראשונה לפרס אוסקר לשחקנית המשנה הטובה ביותר. בהמשך הייתה מועמדת שוב לפרס זה על תפקידה בסרטים "תמונתו של דוריאן גריי" ו"השליח ממנצ'וריה". היא השתתפה בסרט הילדים המצליח "המיטה המעופפת", ובגרסה המקורית של "מוות על הנילוס" לצד בטי דייוויס, מיה פארו ומגי סמית'.

לאנסברי נואמת עם קבלת פרס אוסקר למפעל חיים, 2013

בשנות ה-80 נחשפה לדור חדש של מעריצים, כשכיכבה בסדרת הטלוויזיה "רצח במשיכת קולמוס". על תפקידה הראשי כג'סיקה פלטשר, בסדרה ששודרה בשנים 1996-1984, זכתה בארבעה פרסי גלובוס הזהב והייתה מועמדת ל-12 פרסי אמי.

לאנסברי בחגיגות 25 שנה ל"היפה והחיה" במרכז לינקולן בניו יורק, 2016

במקביל דיבבה את דמותה של גברת תיון בסרט האנימציה "היפה והחיה" של אולפני וולט דיסני. בין תפקידיה האחרונים - מוכרת הבלונים בסרט "מרי פופינס חוזרת" ו"רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית" בו השתתפה בתפקיד עצמה שיעלה בנטפליקס בחודש הבא.

הפופולריים