כוכב "הסנדק" ג'יימס קאן הלך לעולמו בגיל 82

כוכב "הסנדק" ג'יימס קאן הלך לעולמו בגיל 82

קאן היה מועמד לפרס האוסקר, פרס אמי ולארבעה פרסי גלובוס הזהב • ידוע בזכות תפקידיו בסרטים "אנשי הגשם", "פאני ליידי", "מיזרי" ו"רחובות מושחתים" • אדם סנדלר: "אהבתי אותו מאוד, כולנו נתגעגע אליו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'יימס קאן בתפקיד סוני קורליאונה מתוך "הסנדק"
צילום: צילום: גטי אימג'ס

השחקן היהודי-אמריקני ג'יימס קאן, הידוע בתפקידי הגנגסטר סוני קורליאונה בסרט הקלאסי "הסנדק", הלך אתמול לעולמו בגיל 82. כך הודיעה הערב (חמישי) משפחתו בחשבון הטוויטר הרשמי של קאן. בציוץ נמסר כי קאן נפטר אתמול בערב. לא נמסרה סיבת או מקום המוות.

קאן היה מועמד לפרס האוסקר לשחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט "הסנדק" משנת 1972. הוא שחזר את התפקיד בסרט ההמשך בשנת 1974. הוא היה מועמד לארבעה פרסי גלובוס הזהב ולפרס אמי והשתתף בסרטים רבים, בהם "מיזרי", "רחובות מושחתים" ו"אנשי הגשם". בשנה שעברה יצא סרטו האחרון "Queen Bees", בו שיחק לצד זוכת האוסקר אלן בורסטין.

קאן נולד במארס 1940 ברובע ברונקס בניו יורק למהגרים יהודים מגרמניה. הוא החל לשחק בטלוויזיה בשנת 1961. הוא התפרסם לראשונה בזכות סרט הטלוויזיה "השיר של בריאן" משנת 1971, בו גילם את שחקן הפוטבול בריאן פיקולו שמת מסרטן שנה קודם לכן בגיל 26. על תפקידו קיבל מועמדות לפרס האמי.

"אהבתי אותו מאוד, תמיד רציתי להיות כמותו", ספד לו השחקן אדם סנדלר ששיחק עם קאן בסרט "מבחן תחת אש". "אני שמח שהיה לי הכבוד להכיר אותו. הסרטים שלו היו הטובים ביותר. כולנו נתגעגע אליו".

קאן היה נשוי ארבע פעמים והניח אחריו חמישה ילדים. אחד מילדיו, סקוט קאן, הלך בדרכו. הוא השתתף בסדרת סרטי "אושן" וגילם את אחד התפקידים הראשיים בסדרת הפעולה המחודשת "הוואי חמש-אפס".

הפופולריים