איש הרדיו וההיסטוריון ד"ר יצחק נוי הלך לעולמו בגיל 80

איש "קול ישראל" יצחק נוי הלך לעולמו בגיל 80
נוי, עורך ומגיש התוכנית "שבת עולמית" מת בתום מאבק במחלת הסרטן • עבד ב"קול ישראל" מאז 1965 ובהמשך בתאגיד השידור הישראלי • בעבר הגיש את התוכניות "השעה הבינלאומית" ו"אור ראשון" • בנוסף כתב ספרים למבוגרים ולילדים, בהם "אור ואלכסנדרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק נוי, באולפן כאן רשת ב
צילום: צילום: עופר נחשון

נורית נוי, אלמנתו של איש הרדיו וההיסטוריון הד"ר יצחק נוי, סיפרה היום (שישי) על ימיו האחרונים של בעלה. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי", סיפרה כי נוי שידר עד היום בו אושפז. "הוא לא ידע שהוא חולה. נראה שהגידול ישב במוחו זמן רב. הסעתי אותו הביתה וכשהגענו הוא רצה לצאת מהרכב ונפל. הוא לא יכול היה להשתמש ברגליים. כשיצאנו לבית החולים הוא אמר: 'זה יהיה מסעי האחרון'".

האזינו לריאיון עם נורית נוי בכאן רשת ב

בהמשך סיפרה, סיפרה נוי, כי המשפחה הצליחה לשכנע את בעלה לעבור להוספיס ביתי. "אירגנו את הבית כבית חולים לכל דבר והוא זכה למות בבית שבו הוא נולד, אתמול אחר הצהריים. לבקשתו לא נישאו הספדים. הייתה לוויה חילונית לחלוטין".

נוי הלך אתמול לעולמו והוא בן 80. מחלת הסרטן הכריעה אותו, שלושה שבועות לאחר שהגיע לגיל גבורות. הוא שימש קריין, עורך ומגיש ב"קול ישראל" ובהמשך בתאגיד השידור הישראלי. עד לאחרונה ערך והגיש את תוכניתו "שבת עולמית" בכאן רשת ב.

אריה גולן נפרד מעמיתו יצחק נוי, בחודש שעבר

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לנוי ואמר כי הוא כואב את לכתו. "אני ורבים מבני דורי גדלנו על שידוריו ואהבתו לרדיו הדביקה אותנו. קולו הרדיופוני העמוק ייזכר בליבנו".

יצחק נוי, נוישטט, נולד במושב נטעים שבשפלה שש שנים לפני קום המדינה. את השכלתו האקדמית רכש באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת ברנדייס במסצ'וסטס, שם קיבל תואר דוקטור להיסטוריה. בשנת 1965 התקבל לעבודה בקול ישראל כקריין חדשות. הוא כתב ספרי נוער וסיפורי רדיו שרבים מהם כונסו לספרים.

נוי כתב, הגיש ושיחק בסדרות תסכיתים והיה מגיש "התוכנית לאם ולילד" ברשת א'. בסוף שנות ה-70 השתתף בדיבוב הסדרה "היה היה – האדם". יצחק נוי שימש עורך בכיר ברדיו, ובמשך שנים רבות הגיש ברשת א' תוכנית שבועית שבה סקר קטעי עיתונות. לאחר מכן עבר לרשת ב' ושידר, בין השאר, את יומן החוץ - "השעה הבינלאומית".

האזינו לתוכנית האחרונה של "שבת עולמית" שהגיש נוי ב-2 באפריל

בד בבד הגיש נוי תוכניות על מאורעות בהיסטוריה – בישראל ובעולם, תוכניות לסקירת עיתונים, והפופולרית שבהן "שבת עולמית". בימי השנה בתאריכים היסטוריים ערך והגיש תוכניות דוקומנטריות רבות ומגוונות. הד"ר יצחק נוי הניח אישה ובן. נוי נטמן אמש במושב הולדתו נטעים.

הפופולריים