"דיברנו בערבית והתנפלו עלינו, ראיתי את המוות בעיניים"

"דיברנו בערבית והתנפלו עלינו, זה היה לינץ'"
ארבעה אוהדי בני סכנין נקלעו לעימות אלים מול אוהדי בית"ר ירושלים בסיום משחק בטדי. אחד מהם סיפר לכאן רשת ב: "הרביצו לנו עם בקבוקים, בעטו, גנבו לנו טלפון ושברו משקפי ראייה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מקטטה אלימה בסיום משחק בטדי בין בית"ר ירושלים ובני סכנין 27.02.22
צילום: -

האלימות במגרשים: ארבעה אוהדי בני סכנין נקלעו לעימות אלים מול אוהדי בית"ר ירושלים בסיום משחק בטדי אמש. אחד מהאוהדים, סאדק טוויל, סיפר היום (שלישי) לליאן וילדאו ואסתי פרז בכאן רשת ב על התקיפה שעבר: "ביציאה לא הייתה הפרדה בין הקהלים, מישהו קילל אותנו אבל זה עבר בשלום. כשהגענו לחניון דיברנו בערבית ופתאות התנפלו עלינו. ראיתי את המוות בעיניים, זה היה לינץ' לכל דבר. הרביצו לנו עם בקבוקים, בעטו, גנבו לנו טלפון ושברו משקפי ראייה". 

"ראיתי את המוות בעיניים" | האזינו 

בריאיון לתוכנית בחצי היום טוויל הביע את האכזבה שלו מהמשטרה. "אחרי שבע דקות הגיעו שוטרים", הוא סיפר. "שאלתי אותם 'למה אתם מחכים? שנמות?' השוטר ענה לי 'אל תרים את הקול, זה לא יעזור לך'. ביקשתי ממנו ללוות אותנו למכונית, הוא אמר שזו לא העבודה שלו. אני לא בן אדם? לא אזרח? אני רוצה להרגיש ביטחון. זה כדורגל או מלחמה?" 

טוויל המשיך: "אני בן 50, בן אדם מכובד, ואני חוזר הביתה עם תקיפות ודימום. יותר לא אגיע למגרשי כדורגל בישראל. אם  ארצה לראות משחק כדורגל – אסע לליברפול, צ'לסי, מנצ'סטר, ברצלונה וריאל מדריד. פה אין לנו ספורט, אנחנו לא מתורבתים ולא מחונכים, זה לא כדורגל. יש לי ילדה בת 12 שביקשה לבוא איתי למגרש, לא ישנתי כל הלילה כי דמיינתי מה היה קורה אם חס וחלילה היא הייתה איתי". 

במשטרה עדכנו שארבעה גברים נעצרו בסיום במשחק בחשד למעורבות בהפרות סדר ואירועי אלימות. מוקדם יותר נעצרו  שלושה אוהדים שנשאו כלי תקיפה, וגם בזמן המשחק נעצרו חמישה אוהדים על שימוש באמצעים פירוטכניים. בסך הכול נעצרו 12 אוהדי בית"ר ירושלים אמש. 

התקרית האלימה מגיעה יממה אחרי שמשרד התרבות והספורט הוציא הודעה חגיגית על תזכיר החוק למניעת אלימות בספורט, אחרי עבודת מטה מול משרד המשפטים והמשרד לביטחון הפנים. במרכז תזכיר החוק: המשטרה תוכל לתת קנסות מנהליים, ויורחבו סמכויות ההרחקה שלה מהמגרשים – כולל צווי הרחקה ארוכים. תזכיר החוק הועבר להערות הציבור, ולאחר מכן יגיע לדיון בכנסת.

בד בבד, עולות טענות של אוהדים להתנהלות אלימה של שוטרים באירועי ספורט. בשבוע שעבר אוהדי הפועל תל אביב סיפרו שהותקפו באצטדיון סמי עופר על ידי שוטרים במשחק נגד מכבי חיפה. סגן ניצב חיים אזרד, מפקד תחנת המשטרה בחיפה, אמר בריאיון לכאן רשת ב: "לא בדקתי עם השוטרים, היו 320 שוטרים מיחידות שונות, אם הם באמת תקפו – שיגישו נגדם תלונה במחלקה לחקירות שוטרים".

הפופולריים