"חלמתי על זה מגיל 6": ארטיום דולגופיאט אלוף אולימפי

"חלמתי על זה מגיל 6": דולגופיאט אלוף אולימפי

רה"מ בנט בירך את המתעמל שזכה במדליית הזהב בתרגיל הקרקע בטוקיו: "עשית היסטוריה והבאת לנו גאווה ענקית" • אביו של ארטיום אמר בדמעות: "הגשים את החלום שלו ואת שלי" • הסכומים שבהם יזכה דולגופיאט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארטיום דולגופיאט בגמר בטוקיו 2020 01.08
צילום: צילום: אי. פי.

המתעמל ארטיום דולגופיאט בן ה-24 עשה היסטוריה והצליח להביא היום (ראשון) מדליית זהב אולימפית - המדליה ה-12 של ישראל במשחקים האולימפיים והשלישית בטוקיו. דולגופיאט הוא מדליסט הזהב השני של ישראל במשחקים האולימפיים אחרי הגולש גל פרידמן באולימפיאדת אתונה ב-2004. בריאיון לכאן חדשות בשנת 2017 אמר: "יש לי חלום, להגיע לאולימפיאדה ולקחת מדליה". היום הוא הגשים אותו.

לאחר הניצחון אמר דולגופיאט: "זה הישג שאני חולם עליו מגיל שש כל לילה. בהתחלה אפילו לא חשבתי שהציון שלי יספיק למדליה והייתי מאוכזב". הספורטאי הישראלי יקבל חצי מיליון שקלים. המאמן שלו יקבל רבע מיליון שקלים והצוות המקצועי שלצדו יקבל 50 אלף שקלים.

אולג, אביו של ארטיום דולגופיאט, שוחח עם בנו בשידור חי עם דמעות בעיניים: "אני מברך אותך מהלב, אתה מעולה. אנחנו מאוד שמחים בשבילך". בריאיון לקרן נויבך וליאן וילדאו אמר האב - "הגשמת את החלום שלך ואת שלי".

ראש הממשלה נפתלי בנט בירך את דולגופיאט: "עשית היסטוריה כחול לבן. גאווה ענקית והתרגשות גדולה לכל עם ישראל". נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב בטוויטר: "‏ארטיום אתה אלוף, עשית היום היסטוריה. מדינת ישראל גאה בך". 

האזינו לריאיון עם אביו של ארטיום דולגופיאט

סרגיי וייסבורג, מאמנו של דולגופיאט אמר לכאן חדשות כי "לא חשבנו שנזכה בזהב וגם זה לא היה התרגיל הכי טוב של ארטיום, אבל בסוף זו הייתה מלחמה של אופי. אנחנו נעזור לארטיום להתמודד עם כל ההערצה ותשומת הלב בארץ".

דולגופיאט עתיר הישגים. הוא זכה במדליות כסף בתרגיל הקרקע באליפויות העולם ב-2017 ו-2019, זהב בתרגיל הקרקע באליפות אירופה ב-2020, וכסף ב-2018 ו-2019. דולגופיאט מתחרה באחד הענפים הבכירים ביותר במשחקים. התרגיל שלו נחשב ברמת קושי גבוהה מאוד והוא הביא הרבה כבוד למדינה. 

ארטיום דולגופיאט נולד בעיר דנייפרופטרובסק באוקראינה. אביו עסק גם כן בהתעמלות והילד החל לעסוק במקצוע בגיל שש. דולגופיאט עלה לארץ בשנת 2009 בגיל 12 בשל מצבה הכלכלי של משפחתו. את שירותו הצבאי עשה על תקן ספורטאי פעיל.

הפופולריים