מלכה: ביונסה היא האישה המעוטרת בתולדות הגראמי

מלכה: ביונסה היא האישה המעוטרת בתולדות הגראמי
הזמרת זכתה בפרסים על הסינגל Black Parade ושיתוף הפעולה עם מייגן די סטליון Savage. הארי סטיילס זכה בפרס לביצוע הסולו הטוב ביותר על Watermelon Sugar. דואה ליפה זכתה בפרס לאלבום הפופ הטוב ביותר. טיילור סוויפט זכתה בפרס אלבום השנה על Folklore. בילי אייליש זכתה בפרס הקלטת השנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביונסה בטקס פרסי הגראמי, 14.03.21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

הזמרת האמריקנית ביונסה עשתה הלילה (שני) היסטוריה בטקס פרסי הגראמי ה-63, כשהפכה למוזיקאית המעוטרת ביותר בתולדות הטקס. ביונסה שזכתה בארבעה פרסים בערב אחד, שברה את שיא כל הזמנים עם 28 פסלונים עד כה. בין היתר, זכתה ביונסה בפרס לביצוע ה-R&B הטוב ביותר על הסינגל Black Parade שיצא בעקבות מחאת "חיי שחורים נחשבים", ובפרס לשיר הראפ הטוב ביותר Savage שאותו ביצעה עם הראפרית מייגן די סטליון. האחרונה זכתה בפרס תגלית השנה.

ביונסה שוברת עוד שיא (באדיבות: yes ו-STINGTV)

בפרס הקלטת השנה, החשוב ביותר בטקס, זכתה בילי אייליש על הסינגל Everything I Wanted. בפרס אלבום השנה זכתה טיילור סוויפט על Folklore. בפרס על אלבום הפופ הטוב ביותר זכתה דואה ליפה על Future Nostalgia. בפרס לביצוע סולו הפופ הטוב ביותר זכה הזמר הבריטי הארי סטיילס על השיר Watermelon Sugar. סטיילס פתח את הטקס מוקדם יותר בביצוע לשיר זה. בפרס לשיר השנה זכתה הזמרת H.E.R על השיר I Can't Breathe. השיר יצא בחודש יוני האחרון בעקבות המחאות על מותו של האזרח האפרו-אמריקני ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן במיניאפוליס.

טיילור סוויפט זוכה בפרס אלבום השנה (באדיבות: yes ו-STINGTV)

מלבד סטיילס הופיעו בטקס הזמרת האמריקנית בילי אייליש, שביצעה את Everything I Wanted. אחריה עלו אל הבמה הרכב האחיות האמריקני "חיים", הראפר הפורטוריקני באד באני, טיילור סוויפט, דואה ליפה, קארדי בי וברונו מארס. תחילה חלק מארס את הבמה עם אנדרסון פאאק בביצוע לשיר החדש שלהם Leave The Door Open. בהמשך ביצע מארס מחווה לבדו לזמר ליטל ריצ'רד שהלך לעולמו בשנה שעברה. גם הזמר ליונל ריצ'י ביצע מחווה בטקס לזמר קני רוג'רס שהלך לעולמו. הטקס הערוך והמתורגם ישודר מחר בשעה 21:45 בערוץ yes TV DRAMA ב-yes וב-STINGTV.

רשימת הזוכים הגדולים

הקלטת השנה בילי אייליש Everything I Wanted

אלבום השנה טיילור סוויפט, Folklore

שיר השנה H.E.R, I Can't Breathe

אלבום הפופ הטוב ביותר דואה ליפה, Future Nostalgia

שיר הראפ הטוב ביותר מייגן די סטליון וביונסה, Savage

תגלית השנה מייגן די סטליון

ביצוע ה-R&B הטוב ביותר ביונסה, Black Parade

ביצוע סולו הפופ הטוב ביותר הארי סטיילס, Watermelon Sugar

אלבום הקאנטרי הטוב ביותר מירנדה למברט, Wildcard

היות שהאקדמיה מחלקת לא פחות מ-84 פרסים בקטגוריות השונות, זמן קצר לפני המשדר המרכזי הוכרזו הזוכים בקטגוריות על פי חלוקה לז'אנרים. הזוכים לא נכחו במעמד ההכרזה. כך למשל, בפרס לביצוע הפופ הטוב ביותר של צמד או להקה זכה Rain on Me של ליידי גאגא ואריאנה גראנדה. בפרס לשיר הטוב ביותר שנכתב למדיה חזותית, זכה No Time to Die של בילי אייליש, שיר הנושא לסרט הבא בסדרת ג'יימס בונד - "לא זמן למות". בפרס הווידיאו קליפ הטוב ביותר זכה Brown Skin Girl של ביונסה ובתה בלו-אייבי קרטר. פסנתרן הג'אז המנוח צ'יק קוריאה שהלך לעולמו בחודש שעבר, הוכרז זוכה בשני פרסים.

הפופולריים