אחרי שהאירוויזיון בהולנד בוטל: עדן אלנה תייצג את ישראל בתחרות בשנה הבאה

ביטול האירוויזיון: עדן אלנה תייצג גם בעוד שנה
הזמרת וזוכת "הכוכב הבא" תייצג את ישראל עם שיר חדש לאחר שאיגוד השידור האירופי אסר על המתחרים לבצע את אותם השירים • בשבוע שעבר הביעה הזמרת חשש כי לא תייצג את המדינה בתחרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדן אלנה - Feker Libi
צילום: לינקטון

אחרי שהאירוויזיון בהולנד בוטל בשל התפשטות נגיף קורונה: תאגיד השידור הציבורי כאן הודיע היום (ראשון) כי עדן אלנה תייצג את ישראל בתחרות בשנה הבאה. 

 

כאמור, אירוויזיון 2020 ברוטרדם שבהולנד בוטל בשבוע שעבר בשל התפשטות נגיף קורונה. תחילה נבחנה, בין השאר, האפשרות לקיים את האירוויזיון בחודש מאי הקרוב ללא קהל. עם זאת, לנוכח החמרת הנחיות משרד הבריאות ההולנדי, אפשרות זו ירדה מן הפרק. 

בעקבות הביטול, אמרה הזמרת בתוכנית "סוכן תרבות" בכאן 11 בשבוע שעבר: "אני בשוק, אני לא יודעת איך לעכל את זה". בריאיון לקובי מידן ולוסי אהריש הוסיפה: "רציתי לעשות את זה ורציתי לנצח. ראיתי תגובות של אנשים והם כל כך אהבו את השיר ואת המסר שלו וזה כל כך ביאס אותי", סיכמה ולא הצליחה לעצור את הדמעות.

בתחרות שהתקיימה בשנה שעברה בישראל זכה נציג הולנד דאנקן לורנס. לפני מספר חודשים נבחרה העיר רוטרדם לארח את התחרות במדינה. בחודש שעבר זכתה אלנה בתחרות "הכוכב הבא לאירוויזיון" ונבחרה לייצג את ישראל בתחרות. מוקדם יותר החודש נבחר השיר שאמורה הייתה לבצע בתחרות - Feker Libi, של היוצרים עידן רייכל ודורון מדלי.

הפעם האחרונה בה אירחה הולנד את התחרות הייתה בשנת 1980, לפני 40 שנה בדיוק. אז סירבה ישראל שניצחה שנה קודם לכן עם השיר "הללויה", לארח את התחרות שנה שנייה ברציפות. 

הפופולריים