נכי צה"ל לראש עיריית חיפה: בטלי את הופעתו של תאמר נאפר

דרישה מעיריית חיפה: לבטל הופעה של תאמר נפאר
לטענת נכי צה"ל העומדים מאחורי הפנייה: "תאמר נפאר הוא זמר קיצוני, לאומי ומסית הידוע במסרים האנטי ישראלים שלו". מטעמו של נפאר נמסר בתגובה: "יש יצירה פלסטינית מעניינת ומיוחדת. בואו להופעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאמר נפאר
צילום: צילום מסך

מעל ל-50 נכי צה"ל פנו הבוקר (שני) לראש עיריית חיפה עינת קאליש רותם ושרת התרבות מירי רגב בדרישה לבטל את הופעתו של הזמר תאמר נאפר באולם השייך לעיריית חיפה. במכתבם כתבו נכי צה"ל: "תאמר נפאר הוא זמר קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטי-ציוניים והאנטי-ישראליים שלו. לפני פחות מחודשיים תועד נפאר במהלך הופעה בארצות הברית אומר 'אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד'".

בהמשך הפנייה נכתב: "על פי המידע שהגיע לידנו הפסטיבל ממומן על ידי עיריית חיפה. מימון בתקציב עירוני של זמר שמסריו העיקרים הם שנאה, בדלנות ואנטישמיות היא יריקה בציבור תושבי העיר חיפה. במקום שעיריית חיפה יקדמו מסרים של פיוס, דו-קיום, והבנה, בחרתם להזמין לפסטיבל להקה שמקדמת שיח של שנאה, הסתה, קריאות להשתמטות וסרבנות, כינוי מדינת ישראל כ'נאצית' ותמיכה בתנועת החרם, דבר שנגדו מן הסתם יש קונצנזוס בקרב תושבי העיר ונציגי התושבים במועצת העיר". נכי צה"ל העומדים מאוחרי המכתב הם חברים בפורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, המלווה על ידי תנועת "אם תרצו".

הראפר תאמר נפאר מתעתד להופיע במסגרת פסטיבל "ימי תרבות ערבית", שהשנה נערך בסימן תרבות פלסטינית. מלבדו צפויים להשתתף עוד אומנים והרכבים שונים.

מטעמו של נפאר נמסר: "ההתנגדות של קומץ מהליכוד להופעה שלי היא לא העניין המרכזי פה. חבל שמשתפים פעולה עם שטיפת המוח וטקטיקת ההפחדה המיושנת של רגב, שדווקא מונעת מאנשים לחשוב ובמקום זאת לאמץ מסרים שמשרתים את האג׳נדה הגזענית שלה. יש יצירה פלסטינית מעניינת ומיוחדת ודור שלם שיוצר פה, תוך כדי שהם חיים ביניכם ואתם לא יודעים עליהם. בואו לפסטיבל בחיפה ותיהנו מההופעות, שלי ושל אחרים״.

הפופולריים