שוודיה היא זוכת אירוויזיון 2023 - נועה קירל שלישית

שוודיה היא זוכת אירוויזיון 2023 - קירל שלישית
נועה קירל לכאן חדשות: "מרגישה שהמדינה שלי גאה בי - זה הכי חשוב לי" • איטליה, אזרבייג'ן, צרפת, ארמניה ופולין העניקו דוז-פואה לישראל, מתוך 362 נקודות שקיבלה בסך הכול • צפו בביצוע הגמר של "יוניקורן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה קירל בתום הביצוע בגמר האירוויזיון, 13.05.23
צילום: צילום: כאן חדשות

נועה קירל הגיעה הלילה (שבת) אל המקום השלישי בגמר האירוויזיון בליברפול, עם 362 נקודות בסך הכול. אל המקום הראשון הגיעה לורין, נציגת שוודיה, עם השיר Tattoo. "זה מטורף! להיות מקום שלישי זה מעבר לכל דימיון, אני הכי מאושרת בעולם ומרגישה שהמדינה שלי גאה בי", אמרה קירל בתגובה ראשונה לכאן חדשות. קירל קיבלה דוז-פואה מחמש מדינות - איטליה, אזרבייג'ן, צרפת, ארמניה ופולין. 

 

זוכת התחרות, לורין, היא האדם השני בתולדות האירוויזיון שזכה בו יותר מפעם אחת, אחרי שבשנת 2012 ניצחה עם "אופוריה". מדובר בניצחון השביעי של שוודיה בתחרות, כשבשנה הבאה תציין 50 שנה לניצחונה הראשון עם להקת "אבבא" והשיר "ווטרלו".

צפו בביצוע המלא של נועה בגמר האירוויזיון

את המשדר פתחה להקת "קאלוש אורקסטרה" מאוקראינה, זוכת האירוויזיון של השנה שעברה. מלבדם, ליוו את "מצעד הדגלים" הפותח את המשדר, נציגי עבר נוספים של אוקראינה בתחרות - ג'מאלה, להקת Go_A, ורקה סרדוצ'קה וטינה קרול. הנסיכה מוויילס הפציעה לרגע בסרטון הפתיחה.

עם פתיחת ההצבעות הופיע על הבמה הזמר הבריטי סאם ריידר, שהגיע למקום השני בתחרות בשנה שעברה. בהמשך החלק האמנותי של המשדר, הופיעו מתמודדי וזוכי התחרות משנים עברו, בהם נטע ברזילי ודאנקן לורנס ההולנדי, הזמר האיטלקי מחמוד, הזמרת הבריטית סוניה ועוד.

בדרך לליברפול | כל החדשות לקראת אירוויזיון 2023 באתר כאן

אחר הצהריים קיבלה קירל את תואר חביבת הקהל בתחרות שהתקיימה בדף הטיקטוק הרשמי של האירוויזיון. אמש התקיימה החזרה הגנרלית, בסופה קבעו צוותי השיפוט של 37 המדינות את הניקוד של כל אחת מ-26 המתמודדות בגמר, מה שמהווה 50% מסך הניקוד הכללי של כל מדינה.

הפופולריים