"עושים סיבוב על הגב שלנו": שיר הגאווה שעוקץ את התעשייה

"עושים עלינו סיבוב": שיר הגאווה שעוקץ את התעשייה

"פיפי ברמות" שכתבו אהרוני ומסיקה עם המפיק המוזיקלי לידור סעדיה, כולל ביקורת כלפי הניצול הציני של תרבות הפופ, החברות המסחריות והאמנים הסטרייטים לקראת חודש הגאווה • אהרוני: "השיר מדבר בשפה של הקהילה שלנו ונעשה מתוך אהבה אמיתית, חברות וים של הומור עצמי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עטיפת הסינגל "פיפי ברמות"
צילום: באדיבות יח"צ

רגע לפני שחודש הגאווה יוצא לדרך: הזמר והיוצר חן אהרוני והשחקן דולב מסיקה (כוכב הסדרות "אופוריה", "כיפת ברזל" ו"נעלמים") בדמות "עינת מהיח"צ" שחררו הבוקר (רביעי) את שיר הגאווה "פיפי ברמות". את השיר כתבו אהרוני ומסיקה יחד עם לידור סעדיה שגם הפיק אותו מוזיקלית.

השיר טומן בחובו ביקורת כלפי הניצול הציני של תרבות הפופ, החברות המסחריות והאמנים הסטרייטים לקראת חודש הגאווה. הקליפ הצבעוני שצולם כולו בסמארטפון בלבד, ללא צוותי צילום ותקציבי חסות, מספק הצצה אל מאחורי הקלעים של התעשייה בתקופה הזו של השנה.

"אני שמח ליצור השנה לכבוד אירועי הגאווה שיר שמדבר באמת בשפה של הקהילה שלנו ושנעשה מתוך אהבה אמיתית, חברות וים של הומור עצמי", מסר אהרוני. "בשנים האחרונות זמרים וחברות מסחריות עושים סיבוב על הגב של הקהילה הגאה, בלי לדבר על מה שחשוב באמת - זכויות שוות", הוסיף מסיקה. "אז לשמחתי יש לי את 'עינת מהיח"צ' שתגיד בפנים את מה שכולם חושבים. החלטנו ליצור שיר גאווה פארודי שירים, יהיה פאן, אבל גם יגיד את הדברים שחשוב להגיד".

מחר ייצאו לדרך אירועי חודש הגאווה ב"מצעד הגאווה והסובלנות 2023" בירושלים. האירוע בהפקת הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות ייצא לדרך ב-15:00 בגן הפעמון. ביום חמישי הבא יתקיים מצעד הגאווה בתל אביב, שיציין 25 שנה למצעד הגאווה הראשון בישראל. הפנינג הגאווה יתקיים למחרת בפארק גני יהושע.

הפופולריים