פרס מפעל חיים של אמ"י הוענק לזמר גבי ברלין

פרס מפעל חיים של אמ"י הוענק לזמר גבי ברלין
הפרס הוענק במפתיע לברלין בזמן מופע "הטיש הגדול" של משה להב בהיכל התרבות בפתח תקווה • יו"ר אמ"י יונה אליאן-קשת: "אין ראוי מגבי לקבל את הפרס הזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי ברלין בהיכל התרבות בפתח תקווה, אמש
צילום: ריקי אריכא

אמן הזמר העברי גבי ברלין קיבל אמש (ראשון) בהפתעה פרס מיוחד מטעם ארגון אמני ישראל (אמ"י). הפרס הוענק לברלין, בזמן מופע "הטיש הגדול" של משה להב בהיכל התרבות בפתח תקווה.

במהלך האירוע, שהתקיים בסימן יום הולדת 80 למפיק איתן גפני, עצר להב את המופע וניגש לברלין שישב בשורה הראשונה והזמין אותו לשיר יחד איתו. ברלין התרגש מהמחווה עד דמעות, ועל אף הקושי שר יחד עם הקהל שהריע לו. מיד לאחר מכן הופתע ברלין על ידי חבריו מאמ"י, "אשכולות" ועיריית פתח תקווה שהעניקו לו את הפרס.

"אמש נוכחנו עד כמה חשוב להראות את ההערכה, ההוקרה והאהבה שלנו לאמנים שלקחו חלק כל כך חשוב בעיצוב התרבות הישראלית, עוד בחייהם", מסרה היום יו"ר אמ"י יונה אליאן-קשת. "אין ראוי מגבי לקבל את הפרס הזה".

ברלין, בן 80, שמתמודד בימים אלו עם מצב בריאותי מורכב, החל את דרכו המוזיקלית בלהקת גייסות השריון. בשנות ה-80 החל להקליט קלטות ובהן מחרוזות שירים לערבי שירה בציבור. הודות להצלחתן הפך ברלין לדמות מרכזית בעולם השירה בציבור.

הפופולריים