עטרה אוריה לכאן רשת ב על "ילד מטריה": "הילדה המוזרה זאת אני"

עטרה אוריה על "ילד מטריה": "הילדה המוזרה זאת אני"
סינגל הבכורה של עטרה אוריה כבש את מצעדי הפזמונים ושבר את טיקטוק • בריאיון ליגאל גואטה בכאן רשת ב, סיפרה על הרגע בו כתבה את השיר ועל חוויות הילדות שהובילו אותה לשם" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עטרה אוריה
צילום: אלון לוין

"אני כותבת שירים מאז שאני ילדה. זה דבר שעוזר לי לחיות את החיים", כך סיפרה היום (שישי) הזמרת והיוצרת עטרה אוריה, שחתומה על אחד השירים המושמעים ביותר בקיץ הזה - "ילד מטריה", בריאיון בתוכנית "גואטה בשישי" בכאן רשת ב. "את השיר הזה כתבתי לפני שנתיים. זאת מתנה ונס שקורה דבר כזה ששיר מגיע בשלמותו. קמתי בבוקר, עוד לא לגמרי התעוררתי. הרגשתי ששיר צריך לצאת, זאת מן תחושה בגוף. לקחתי גיטרה והוא פשוט יצא, תוך שלוש דקות, כמו האורך שלו - מההתחלה עד הסוף. ואז קלטתי שאני בוכה, והבנתי שכתבתי משהו שלא הבנתי מה כתבתי. לקח לי זמן לעכל, וככה יצא 'ילד מטריה'. הילדה המוזרה זאת אני".

האזינו לריאיון עם עטרה אוריה בכאן רשת ב

אחרה שכבש את מצעדי ההשמעות ואפילו שבר את טיקטוק בקיץ האחרון, אין פלא שאוריה מקבלת לא מעט תגובות. "אני בהצפה של תגובות, אני מקבלת תגובות מכל הקשת. מילדים שעברו חרם, הורים, מורים. מבוגרים שאומרים לי - 'אני הייתי ביריון והשיר שלך גרם לי להתקשר לילד ההוא שצחקנו עליו ולשאול מה שלומו'. זה לא יאמן".

אז מה זה אומר להיות 'הילדה המוזרה'? "להיות הילדה המוזרה זה להיות ילדה שמרגישה שלא רוצים אותה, שאין לה עם מי לשחק. אני חושבת שבכולנו, כילדים, כשאנחנו מחפשים מי אנחנו, אנחנו קודם כל מסתכלים על הסביבה, משווים את עצמנו ומקבלים פידבק ולפי זה אנחנו מגדירים את עצמנו. אז הרבה ילדים חווים את עצמם שונים, חריגים, מוזרים. כשבמציאות להיות בן אדם זאת חוויה שהיא מוזרה. כל אחד שונה, זה נורמלי. אבל כשאתה ילד אתה לא מבין את זה, בטח אם אתה מוקצה מחמת מיאוס".

"מאז שהייתי ילדה אני כבר לא עוברת את אותן חוויות", אמרה אוריה בת ה-27, בוגרת בית הספר למוזיקה "רימון" שהשתתפה בעונה השביעית של התוכנית "הכוכב הבא". "האם אני חושבת שהחוויה השתנתה? יכול להיות שדווקא להיפך. היום עם כל הרשתות החברתיות, המימדים של תופעת החרם הם מטורפים. ברגע שילד מעלה טיקטוק או בקבוצת ווטסאפ, אז לא רק הכיתה יודעת - זה יכול להיות גם כל המדינה. אני חושבת שעם השנים התופעה הזאת מקבלת מימדים עוד יותר גדולים, ואנחנו צריכים להיכנס בזה עוד יותר חזק".

אוריה אינה מעכלת עדיין את עוצמת ההצלחה שגרר הסינגל הראשון שהוציאה. "אמרתי לעצמי, שיר ראשון - זה יגיע למעט אנשים. אני מקווה שזה יגיע למי שזקוק לשיר הזה. אבל לא חשבתי ולא דמיינתי, ולא נתתי לעצמי פתח אפילו לחשוב שזה יגיע לכל כך הרבה אנשים. יוצאים מהם תגובות רגשיות כל כך עמוקות, לא דמיינתי את זה. אז אני אומרת לכל מי שמוציא שיר ראשון - תכינו את עצמכם שאולי זה ייגע בהרבה אנשים, תהיו מוכנים לזה, כי זה מאוד מטלטל".

הפופולריים