הקהל של טיילור סוויפט גרם לרעידת אדמה בסיאטל

הקהל של טיילור סוויפט גרם לרעידת אדמה בסיאטל
פרופ' לגיאולוגיה מאוניברסיטת וושינגטון המערבית פרסמה נתונים לפיהם הקהל בהופעותיה של הזמרת גרם בתחילת השבוע לפעילות סייסמולוגית בעוצמה 2.3 • הפעילות הושוותה לרעידת אדמה נוספת שגרמו אוהדים במשחק פוטבול בסיאטל בקיץ 2011
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיילור סוויפט, ארכיון
צילום: אי-פי

סיבוב ההופעות של טיילור סוויפט לא יורד מהכותרות. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו אמש (שישי) כי הקהל שביקר בשתי הופעות שקיימה סוויפט באצטדיון "לומן פילד" בסיאטל בשבת ובראשון האחרונים, גרם לפעילות סייסמולוגית שוות ערך לרעידת אדמה בעוצמה 2.3 בסולם ריכטר.

פרופ' ג'קי קפלן-אורבך, פרופ' לגיאולוגיה מאוניברסיטת וושינגטון המערבית, השוותה את הפעילות הסייסמולוגית שנגרמה בהופעה, לזו שגרמו אוהדי קבוצת הפוטבול Seattle Seahawks ביולי 2011. אז נרשמה בסיאטל באותו סייסמוגרף בדיוק רעידת אדמה בעוצמה של 2.0, שזכתה לכינוי Beast Quake.

נראה שגם סוויפט עצמה הרגישה את האנרגיה שהביא איתו הקהל להופעות. "כל הצרחות, הקפיצות, הריקודים, השירה - זה באמת היה אחד מסופי השבוע הטובים ביותר שלי אי פעם", כתבה בפוסט שפרסמה ביום שני.

מוקדם יותר החודש דיווח המגזין האמריקני הוותיק Pollstar כי סיבוב ההופעות של סוויפט, The Eras Tour, צפוי להיות הראשון בתולדות הענף שיניב רווח של יותר מ-1.4 מיליארד דולר. על פי הערכות צוות המומחים של המגזין, סוויפט צפויה לחצות את "רף מיליארד הדולר" במרץ 2024.

סיבוב ההופעות המדובר של סוויפט החל לפני ארבעה חודשים באריזונה. בחודש שעבר הכריזה הזמרת על מועדי הופעות שמתוכננים להתקיים באסיה ובאירופה. נכון לעכשיו צפויה הזמרת לקיים במסגרתו 131 הופעות.

הפופולריים