שלוש רקדניות לשעבר של ליזו תובעות אותה על הטרדה מינית

שלוש רקדניות לשעבר של ליזו תובעות אותה על הטרדה מינית
הרקדניות טוענות כי הזמרת הייתה שותפה להטרדה מינית שחוו במועדון חשפנות באמסטרדם וליצירת סביבת עבודה עוינת • "האופן בו ליזו והצוות שלה התייחסו לרקדניות שונה מכל מה שהיא מייצגת בפומבי", מסר עורך הדין של הרקדניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליזו, ארכיון
צילום: אי-פי

שלוש רקדניות לשעבר של הזמרת האמריקנית ליזו הגישו נגדה תביעה, בגין הטרדה מינית ויצירת סביבת עבודה עוינת. כך דיווחה הערב (שלישי) רשת אן-בי-סי. בתביעה שהוגשה היום לבית משפט בלוס אנג'לס, הרקדניות אריאנה דייוויס, קריסטל וויליאמס ונואל רודריגז, שליוו את ליזו במהלך אחד מסיבובי ההופעות האחרונים שלה, מאשימות את הזמרת (ששמה האמיתי הוא מליסה ג'פרסון) ואת חברת ההפקות שלה .BIG Grrrl Big Touring Inc במגוון רחב של עוולות משפטיות, בהן אפליה גזעית ודתית.

באחד מסעיפי התביעה נטען לכאורה כי ליזו דחקה ברקדניות להשתתף במופע סקס ברובע החלונות האדומים באמסטרדם וליצור מגע עם האמנים שהופיעו במועדון. "ליזו הזמינה את הרקדניות לגעת אחת אחרי השנייה בחשפניות הערומות", נכתב בתביעה, "ודחקה בגב' דייוויס לגעת בחזה של אחת הנשים". בנוסף נטען כי הזמרת כפתה על הרקדניות לשלוף צעצועי מין מאיברי מין של חשפניות.

ליזו בפסטיבל המוזיקה גלסטונברי בבריטניה, בסוף חודש יוני:

עוד נטען בתביעה כי מנהלת צוות הריקוד של ליזו כפתה לכאורה את אמונותיה הדתיות על התובעות ונקטה בפעולות חוזרות ונשנות שגרמו להן לאי נוחות. באופן מפתיע, נטען לכאורה כי גם ליזו עצמה העירה על משקלה של רקדנית לאחר הופעה בפסטיבל South by Southwest. מדובר בטענה די תמוהה, היות שליזו עצמה, אמנית מלאה, מעודדת ביצירתה, בהופעותיה, בריאיונות וברשתות החברתיות דימוי גוף חיובי. "ליזו ואנשי צוות אחרים הותירו בדייוויס רושם כי עליה להסביר את עלייתה במשקל כדי לשמור על עבודתה", נכתב.

עורך הדין של התובעות, רון זמברנו, מסר בהודעה לכלי התקשורת כי "מה שמדהים הוא שהאופן בה ליזו והצוות שלה התייחסו לרקדניות שונה מכל מה שהיא מייצגת בפומבי, בעוד שבאופן פרטי היא מביישת ומבזה אותן בדרכים לא חוקיות".

ליזו זוכה בפרס גראמי להקלטת השנה, בפברואר השנה:

ליזו, בת 35, זכתה לתהילה בינלאומית בזכות אלבומה השלישי Cuz I Love You מ-2019, עליו זכתה בשלושה פרסי גראמי. בשנה שעברה שחררה את אלבומה הרביעי Special, ממנו בלט הסינגל About Damn Time עליו קיבלה פרס גראמי נוסף בקטגוריית "הקלטת השנה".

הפופולריים