חבר "דוראן דוראן" אנדי טיילור: תרופה חדשה האריכה את חיי בחמש שנים

חבר "דוראן דוראן" אנדי טיילור: תרופה חדשה האריכה את חיי
טיילור חשף בנובמבר האחרון כי אובחן עם סרטן הערמונית בשלב 4 • בריאיון שהעניק בסוף השבוע ל-BBC סיפר כי החל ליטול תרופה חדשה שלדבריו שיפרה את מצבו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנדי טיילור בריאיון ל-BBC
צילום: BBC

הגיטריסט אנדי טיילור, מייסד וחבר לשעבר בלהקת "דוראן דוראן", טוען שתרופה שהחל ליטול לאחרונה, מסייעת לו במאבקו בסרטן הערמונית שלב 4. בריאיון לתוכנית הבוקר הבריטית BBC Breakfast, אמר טיילור כי התרופה "לוטציום-177" (Lutetium-177) האריכה את חייו בחמש שנים.

טיילור בן ה-62 אובחן לראשונה עם המחלה בשנת 2015. אולם הוא פרסם את דבר מחלתו רק בנובמבר האחרון. בריאיון בתוכנית סיפר טיילור כי לאחר שחשף את מצבו לתקשורת פנה אליו מדען שהציע לו טיפול בתרופה שמתמקדת בתאים הסרטניים בלבד.

"היא אינה רואה תאים בריאים", אמר טיילור ל-BBC. לדבריו, סבב הטיפולים הראשון שלו היה לפני שישה שבועות. "היא מחסלת את הסרטן הזה בעצמות, אז בפועל היא מאריכה את חיי בחמש שנים".

התרופה קיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) במרץ 2022 והיא הוכחה כמשפרת משמעותית את שיעור ההישרדות ואת איכות החיים של המתמודדים עם סרטן הערמונית. בעקבות מצבו נעדר טיילור מטקס הצטרפות הלהקה אל היכל התהילה של הרוקנרול, שהתקיים בנובמבר האחרון. במכתב שקראו חבריו ללהקה בשמו, חשפו את דבר מחלתו.

להקת "דוראן דוראן" בטקס היכל התהילה של הרוקנרול, נובמבר 2022 (צילום: גטי אימג'ס)

טיילור היה חבר בלהקה הבריטית המצליחה בשנים 1980 עד 1986 ושב אליה בשנים 2001 עד 2006. הוא ניגן בשלושת אלבומיה הראשונים של הלהקה, שכללו בין היתר את הלהיטים Rio ו-Hungry Like the Wolf.

הפופולריים