מורה בטקסס הקריאה לתלמידים את היומן הגרפי "אנה פרנק" - ופוטרה

מורה בטקסס הקריאה את היומן הגרפי "אנה פרנק" - ופוטרה
על פי דיווח בארצות הברית, המורה הקריאה לתלמידי כיתה ח' קטע בו פרנק כתבה על איבר המין שלה • דובר ארגון המורים בטקסס קרא לתקרית: "מתקפה פוליטית על האמת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך עטיפת הרומן הגרפי "יומנה של אנה פרנק"
צילום: כנרת זמורה-ביתן דביר, איור: דוד פולונסקי

מורה בטקסס הקריאה לתלמידי כיתה ח' את הרומן הגרפי "אנה פרנק" של ארי פולמן ודוד פולונסקי - ופוטרה מעבודתה. כך דיווח הערב (רביעי) אתר "הגרדיאן" הבריטי. על פי הדיווח, שנשען על רשת החדשות הטקסנית KFDM, פיטורי המורה עוררו ביקורת של גורמים שכינו את המהלך "מתקפה פוליטית על האמת".

בדיווח נטען כי המורה הציגה לתלמידים קטע מהספר, בו פרנק כתבה על איבר המין שלה. מדובר בתיאור שאינו נכלל בחלק תרגומי היומן המקורי שכתבה פרנק בזמן מלחמת העולם השנייה. עוד דווח כי ביום שלישי בשבוע שעבר נשלח להורי התלמידים מייל בו נמסר להם כי הספר המתורגם, שאינו שייך לתוכנית הלימודים המקומית, ייאסר לקריאה.

לאחר שנדרשה להעביר להם את התנצלותה, עודכנו ההורים במייל נוסף כי המורה פוטרה מתפקידה בתום בירור שהתקיים בנושא. בריאיון ל"גרדיאן", כינה דובר ארגון המורים בטקסס את התקרית "מטרידה". "אף מורה אינו צריך להיות מפוטר על לימוד היומן של אנה פרנק. מורים מסורים ללימוד האמת, כל האמת. זו מתקפה פוליטית על האמת".

הרומן הגרפי "אנה פרנק: היומן הגרפי" יצא לאור בישראל בשנת 2017. הוא מבוסס על יומנה של אנה פרנק בתרגומה של קרלה פרלשטיין. בשנת 2021 עלה בבתי הקולנוע סרט האנימציה "איפה אנה פרנק" שביים פולמן. הסרט הוצג בפסטיבל קאן ופתח את פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים.

הפופולריים