חודשיים לאחר מותה: שיר חדש של שינייד או'קונור שודר לראשונה ב-BBC

שיר חדש של שינייד או'קונור שודר לראשונה ב-BBC
השיר The Magdalene Song הושמע בפרק הסיום של מיני-סדרת הדרמה הבריטית The Woman in the Wall. השיר עוסק בכאבה של אם שאיבדה ילד ובהמשך "חוגג את הנחישות לשרוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שינייד או'קונור, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

חודשיים לאחר שהלכה לעולמה בגיל 56, שיר חדש של הזמרת האירית שינייד או'קונור שודר אתמול (שני) לפנות בוקר לראשונה. השיר The Magdalene Song הושמע בפרק הסיום של מיני-סדרת הדרמה הבריטית The Woman in the Wall ששודר הלילה ערוץ BBC One.

אתר "הגרדיאן" הבריטי דיווח כי סמוך למותה, או'קונור מסרה לתאגיד השידור הבריטי את זכויות השימוש בשיר בסדרה. לפי הדיווח, השיר עוסק בכאבה של אם שאיבדה ילד ובהמשך "חוגג את הנחישות לשרוד".

הסדרה The Woman in the Wall בכיכובם של רות' וילסון ("לותר", "הרומן") ודריל מק'קורמק ("אף פעם לא מאוחר") עוסקת ב"בתי המחסה מגדלנה" באירלנד (הידועים גם כ"מכבסות מגדלנה"), מוסדות שניהלה הכנסייה הקתולית מהמאה ה-18 ועד שנות ה-90 של המאה ה-20, ושימשו כבתים עבור "נשים שסטו מדרך הישר". בשנות ה-90 נחשפו עדויות על תנאי המחייה במוסדות ועלו טענות על התעללות מינית, פסיכולוגית וגופנית שעברו נשים בזמן שהותן שם.

או'קונור, שנמצאה ללא רוח חיים בחודש יולי האחרון, נשלחה למוסד דומה לאחר שנתפסה גונבת מחנות כשהייתה בת 15. בהמשך סיפרה בראיונות על האהדה שחשה כלפי נשים אחרות שנפגעו מדיכוי הכנסייה.

הזמרת, שסיבת מותה טרם פורסמה באופן רשמי, הניחה שלושה ילדים - ג'ייק (36), רויסין (27) וישועה (16). בינואר 2022 בן נוסף של או'קונור, שיין, שם קץ לחייו בגיל 17 בלבד.

הפופולריים