27 שנים אחרי: נעצר אדם בחשד לרצח הראפר טופאק שאקור

27 שנים אחרי: נעצר אדם בחשד לרצח הראפר טופאק שאקור
העצור הוא דוויין דייויס, שהודה ב-2019 כי שהה במכונית ממנה נורו היריות שהביאו למותו של הראפר • בחודש יולי ערכה משטרת לאס וגאס חיפוש בבית בנבאדה הקשור לכאורה לפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טופאק
צילום: AP

משטרת לאס וגאס עצרה היום (שישי) חשוד ברצח הראפר טופאק שאקור בשנת 1996. בחודש יולי ערכה המשטרה חיפוש בבית בנבאדה הקשור לכאורה לפרשת הרצח.

לפי שני גורמים רשמיים המכירים את פרטי המעצר מקרוב, העצור הוא דוויין "קפה די" דיוויס. פרטי האישום או האישומים נגדו טרם ברורים, אך הם צפויים להתפרסם במהלך הלילה. דיוויס היה ידוע לחוקרים מזה זמן רב, והוא עצמו הודה בספרו מ-2019 כי שהה במכונית הקאדילק ממנה נורו היריות שהביאו למותו של הראפר.

טופאק שאקור, מהראפרים הגדולים והחשובים בהיסטוריית ההיפ-הופ האמריקנית, נורה למוות במכוניתו בספטמבר 1996, כשהיה בן 25 בלבד. חקירת הרצח, שמעולם לא פוענח, נמשכת קרוב לשלושה עשורים. בחודש שעבר נחנך בשדרת הכוכבים של הוליווד כוכב על שמו.

במהלך קריירה שנמשכה קרוב לעשור, שחרר שאקור ארבעה אלבומים. שישה נוספים שוחררו לאחר מותו. בין להיטיו הגדולים - California Love,‏ Changes‏, Keep Ya Head Up, ‏Dear Mama ו-Hit 'Em Up. בשנת 1995 ריצה מאסר של 11 חודשים בכלא לאחר שהורשע בתקיפה מינית.

בליל הרצח חזר הרפאר מצפייה בקרב אגרוף של מייק טייסון בלאס וגאס, ונסע יחד עם חברו שוג נייט, בעל חברת התקליטים "דט רואו רקורדס" בה טופאק היה חתום. כשעצרו ברמזור אדום, מכונית קאדילק לבנה עצרה בפתאומיות לידם, ומתוך הרכב נורה צרור יריות. ארבעה כדורים פגעו בראפר.

במשך שנים מתחו מעריציו של הראפר ביקורת על רשויות החוק שלא הצליחו למצוא את הרוצח, על אף שהיו עדי ראייה רבים לרצח. רבים ייחסו את הרצח ליריבו מהחוף המזרחי "נוטוריוס ב.י.ג". עיתונאי של ה-LA TIMES זכה בפרס פוליצר על תחקיר שהראה ש"ביגי" וכנופיית הקריפס עומדים מאחורי הרצח. אולם לאחר מכן התחקיר נגנז בטענה לזיוף מסמכים. שנה מאוחר יותר נרצח ביגי, וכן - גם תיק הרצח הזה עדיין לא פוענח.

הפופולריים