העבודה הצמודה עם יהונתן גפן והאלבום פורץ הדרך: דויד ברוזה מדבר על הכול

העבודה עם גפן והאלבום פורץ הדרך: ברוזה מדבר על הכול
המוזיקאי והיוצר המצליח התארח בכאן רשת ב לשיחה על הקריירה רבת השנים, העבודה המשותפת עם יהונתן גפן ולשירים מתוך "האישה שאיתי" שחוגג ארבעה עשורים לצאתו • האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיויד ברוזה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ב-1983 יצא האלבום פורץ הדרך "האישה שאיתי" שהיה פרי עבודה משותפת של דויד ברוזה עם יהונתן גפן. בריאיון ל"חמישי עם יואב קרקובסקי" בכאן רשת ב, סיפר ברוזה על העבודה הצמודה עם המשורר והפזמונאי שהלך השנה לעולמו. "למעשה גפן גייס אותי לעבודה כשהייתי בחופשת שחרור למופע 'מכתבים למערכת' במקום יצחק קלפטר, שגם נפטר השנה", אמר.

"לא ידעתי לכמה זמן אני נכנס לתוך המופע הזה, אבל מרגע שהתחלנו – יהונתן לא נתן לי לעזוב הוא סימן לי את הדרך מה אעשה בחיים", סיפר ברוזה. עוד אמר בריאיון שבכלל חשב על קריירה באומנות פלסטית ועיצוב. מוזיקה בכלל לא היתה הנושא המרכזי שעסק בו.

גפן הבחין שברוזה, כדי להוריד לחץ לפני מופעים, מתחמם בנגינה עם מוסיקה ספרדית, "אני חייב להבין על מה הוא שר", והעבודה המשותפת הייתה – ברוזה מתרגם את השירים מילולית, וגפן הופך אותם לשירים ישראליים. וכך נולד האלבום.

שיתוף הפעולה עם גפן נמשך לשורה ארוכה של מופעים ותקליטים כמו "הכבש השישה עשר", לצד יהודית רביץ, גידי גוב ויוני רכטר, דרך המופע "דוד ויהונתן" ומופעי ילדים שחרשו את הארץ. ברוזה אמר שלכתו של גפן היא מכה קשה עבורו, "זו הייתה שנה קשה".

ברוזה מחלק את זמנו בין ישראל לארצות הברית, בעיקר ניו יורק, בה הוא גם מופיע. כעת הוא בסיבוב הופעות נוסף לציון 40 שנה לצאת "האישה שאיתי". "זה המופע הכי מושקע והכי שלם שלי שעשיתי כל החיים", סיכם ברוזה.

הפופולריים