למען החטופים: מיצב מצמרר הוקם בהיכל התרבות בתל אביב

למען החטופים: מיצב מצמרר הוקם בהיכל התרבות בתל אביב
חמישה שבועות לפרוץ המלחמה, 239 בובות ראווה הוצבו על מרפסת היכל התרבות - כמספר החטופים המוחזקים בשבי חמאס • את הפרויקט, שנעשה בהתנדבות, יזם האמן ומעצב התאורה נדב ברנע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היכל התרבות בתל אביב, השבוע
צילום: ניר דגן

יותר מ-200 מתנדבים ומתנדבות בהובלת אמן התאורה נדב ברנע הקימו יחד מיצב תאורה ענק שמורכב מ-239 בובות ראווה בגדלים שונים (פעוטות, ילדים, נשים וגברים) שהוצבו על מרפסת היכל התרבות בתל אביב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

על הגג מעליהם נבנתה כתובת ניאון ענקית עם הכיתוב Bring Them Home (החזירו אותם הביתה). הבובות הולבשו ואופיינו כך שייצגו מוחשית את 239 החטופים על גילם ומינם השונים. הערב (שבת) יודלק המיצב לשבוע ימים.

"הרצון לעשות פעולה אקטיבית מול הצער והתסכול, הובילו אותי לפעול בשדות שמוכרים לי - אמנות ותאורה", מסר ברנע. "בתור התחלה פניתי למחלקת הצעירים של עיריית תל אביב-יפו ("דבק") ושיתפתי אותם בחזון ובמטרה. הם חיברו אותי עם היכל התרבות בתל אביב ושני הגופים התגייסו מרצון ותמכו מיד. יצרתי קשר עם מטה החטופים, קיבלנו את ברכתם ויצאנו לדרך".

"בפוסט אחד שפרסמתי בפייסבוק, כ-200 איש ואישה אמנים, יוצרים, מפיקים, אנשי ארט ועיצוב התנדבו לעזור בכל מה שנחוץ, תוך יממה נהייתה קבוצה והתחלנו לעבוד", הוא הוסיף. "הדבר הכי מפתיע ומכאיב הוא הקושי האמיתי שנתקלנו בו במציאת מקום ל-239 הבובות למרות המרפסת גדולת הממדים של היכל התרבות שמתפרשת על פני כ-70 מטרים, שוב הכתה בי ההבנה המכאיבה והבלתי נתפשת באיזו מסה של אנשים מדובר".

המיצג המדובר בהיכל התרבות בתל אביב (צילום: אייל טגר)

לפרויקט, שנעשה כולו בהתנדבות, שותפים היכל התרבות ע"ש צ'ארלס ברונפמן, מיזם 'דבק' באגף תרבות בעיריית תל אביב-יפו. נדב ברנע הוא אמן מעצב תאורה לתיאטרון, אופרה ומחול. בתקופת הקורונה יזם את פרויקט Red Alert, במסגרתו הוארו באור אדום מאות מבני תרבות שעמדו שוממים מפעילות ברחבי הארץ.

הפופולריים