לאחר שהודח מהאירוויזיון: הושלמה חקירת הזמר ההולנדי

לאחר שהודח מהאירוויזיון: הושלמה חקירת הזמר ההולנדי
משטרת הולנד מסרה לסוכנות הידיעות אי-פי כי יוסט קליין צפוי להיות מואשם בביצוע איומים בלתי חוקיים • דובר המשטרה המקומית מסר כי ההחלטה על האישום תתקבל "תוך מספר שבועות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוסט קליין, נציג הולנד לאירוויזיון, 10.05.24
צילום: גטי אימג'ס

יומיים לאחר שהודח מהאירוויזיון, משטרת שוודיה הודיעה הערב (שני) כי הושלמה חקירתו של נציג הולנד לתחרות יוסט קליין. על פי הודעת המשטרה, בשבועות הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין איומים בלתי חוקיים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

דובר המשטרה המקומית, ג'ימי מודין, מסר לסוכנות הידיעות אי-פי כי ההחלטה על האישום תתקבל "תוך מספר שבועות". מודין לא פירט את מהות האיומים המיוחסים לזמר ההולנדי. על פי דיווחים בשוודיה, קליין עזב לאחרונה את המדינה.

בצהובון השוודי Aftonbladet דווח כי כשירד מהבמה בתום הביצוע שנתן בחצי הגמר השני ביום חמיש שעבר, נלחץ קליין מהצלמים שקיבלו אותו מאחורי הקלעים וביקש שיפסיקו לצלם אותו. כשאחת מהם התקרבה אליו, קליין הניף את ידו באגרוף וזינק לעברה.

"אנו מניחים כי קליין צפוי לעמוד לדין", מסר אמיל אנדסרון, קצין המשטרה האחראי על חקירת המקרה, בריאיון לאיגוד השידור השוודי SVT. הוא הוסיף כי ככל הנראה התיק יטופל בהליך משפטי מואץ, משום שלא מדובר בפשע חמור יותר.

קליין הודח באופן דרמטי מהתחרות שעות לפני הגמר הגדול בשבת האחרונה. לאחר משתי חזרות שהתקיימו יום קודם לכן, איגוד השידור האירופי מסר כי המשטרה המקומית חוקרת תלונה שהוגשה על ידי "חברה בצוות ההפקה". בהמשך נמסר כי "בזמן שההליך המשפטי מתנהל, לא יהיה ראוי שקליין יתמודד בתחרות".

רשת השידור ההולנדית AVROTROS מסרה בהמשך כי קליין ביקש שוב ושוב כי אינו מעוניין להצטלם, דבר שלדברי הרשת "הוביל לתנועה מאיימת של יוסט לעבר המצלמה".

הפופולריים