חוק הפטור מגיוס

חנן בן ארי בפנייה לחרדים: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו?

חנן בן ארי בפנייה לחרדים: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו?
ברקע חוק הפטור מגיוס לחרדים שעבר אתמול בכנסת, הזמר פרסם היום סטורי בעמוד האינסטגרם שלו בו פנה אישית לחרדים וכתב: "עם ישראל בצרה. לצד לימוד ותפילות צריך עוד עשרות אלפי חיילים שיתגייסו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חנן בן ארי מתוך "שיר אחד"
חנן בן ארי מתוך "שיר אחד" צילום: כאן תאגיד השידור הישראלי

אחרי שהלילה אישרה מליאת הכנסת את ההצעה להחיל דין רציפות על הצעת חוק הגיוס שנועדה להסדיר את פטור תורתו אמנותו, הזמר והיוצר חנן בן ארי פרסם הבוקר (שלישי) סטורי בעמוד האינסטגרם שלו בו כתב לחרדים: "אנחנו חייבים אתכם, זוהי אזעקת אמת".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אחיי החרדים, כותב לכם בכנות ובכאב, בלי מתווכים ובלי לעבור דרך פוליטיקאים ועסקנים", כתב בן ארי. "אני אוהב אתכם, מכיר ומעריך הרבה מכם באופן אישי. אני גם יודע שיותר ויותר חרדים מתגייסים, ורבים שלא מתגייסים כן משרתים את החברה הישראלית במגוון דרכים. אני גם מבין את הפחד שלכם מכך שיכפו עליכם תרבות זרה לכם ולחינוך שלכם. באמת".

הסטורי שפרסם בן ארי באינסטגרם, הבוקר (צילום מסך)

"אבל אנחנו חייבים אתכם", בן ארי המשיך. "זוהי אזעקת אמת. הדם של האחים והאחיות שלנו זועק אלינו מהאדמה. עם ישראל בצרה, ולצד הלימוד והתפילות צריך עוד עשרות אלפי חיילים שיתגייסו בשביל לא לקרוס צבאית וכלכלית. אני יודע שאתם אוהבי ישראל, אז תגידו לי אתם: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו למאמץ המלחמתי של עם ישראל? מה הפתרונות? מה יכול ליצור אמון? אני לא מאמין בכפיה משום סוג, אבל האם יש בכלל עם מי ועל מה לדבר? בבקשה מכם, אנחנו זקוקים לכם".

בן ארי למד בישיבת הסדר ושירת בגדוד נצח יהודה. דודו מצד אביו הוא חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי, ממקימי מפלגת עוצמה יהודית ואביו היה ראש המועצה הדתית בקרני שומרון.

הפופולריים