האסירים הביטחוניים נגד בן גביר: אם לא תיענה לדרישותינו - יישפך דם

בלעדי: מכתב האסירים הביטחוניים נגד בן גביר
הנהגת האסירים במכתב בעברית לשר לביטחון לאומי: "מי שהחליט להעביר את המלחמה אל מחוץ לבית הכלא – יקבל אותה בירושלים, בגדה ובעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מכתב האסירים הביטחוניים, חדשות הערב 14.02.23
צילום: -

פרסום ראשון: אחרי שבימים האחרונים הצהיר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי יקשיח ויחמיר את תנאי האסירים הביטחוניים בכלא, היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 מכתב האזהרה של האסירים, בו הם מאיימים מתוך הכלא - "אם ייגעו לנו בתנאים - ישפך דם".

על פי הפרסום, הנהגת האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל, העבירה לכאן חדשות מכתב ובו מסר חריף מאוד נגד השר בן גביר, על רקע הכרזתם אתמול על שביתת רעב שתחל בפתח חודש הרמדאן. הנהגת האסירים כתבה: "בצעדים נגד האסירים הביטחוניים הוא (בן גביר) הולך להדליק את האזור. מישהו משתמש בנו לצרכים פופוליסטיים כדי לכסות על כישלונותיו, ומי שכשל לספק ביטחון לאזרחים – לא יצליח לשבור אותנו. אנחנו נגיב לו במלחמת שחרור".

מכתב האסירים הביטחוניים (צילום: כאן חדשות)

בשלב הבא במכתב הבהירו האסירים כי הסיפור גדול בהרבה מהצעדים הפרטניים של בן גביר – וכך גם ההשלכות שיהיו להם. "איננו מוכנים לדון בתנאי המחייה, ולא נילחם למען פיתות ומקלחות. אנחנו נלחמים על שחרורנו ועל שחרור מולדתנו. מי שהחליט להעביר את המלחמה אל מחוץ לכותלי בית הכלא – יקבל אותה בחזרה מחוץ לכלא: בירושלים, בגדה ובעזה".

הנהגת האסירים חתמה את מכתבה באיום ובמתקפה חזיתית נגד בן גביר: "כל טיפת דם שתישפך היא תוצאה להרפתקאותיו של נער הגבעות והנכד של כהנא. אין לנו מה להפסיד. מי שהחליט להילחם בנו, יקבל אותנו כלוחמים. מי שמאיים בחוק מוות – גורלנו להיות לוחמים, ותקוותנו להיות חללים (כלומר שאהידים) למען שחרור המולדת".

האיום של האסירים כאן, הוא ששביתה תהיה תחילתה של מערכה כוללת מול ישראל, אשר תחצה את חומות הכלא ותגיע עד לרחובות ירושלים, ערי הגדה ורצועת עזה.

הפופולריים