ראש השב"כ לשעבר חתם על מכתב: "המהפכה המשפטית תביא בכייה לדורות"

ראש השב"כ לשעבר ארגמן חתם על מכתב נגד הרפורמה
ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, שחתם גם הוא על מכתב תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", בריאיון לכאן רשת ב: "רה"מ רוצה לבטל את המשפט, אם הוא רוצה שהמדינה תשגשג - שיילך הביתה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש השב"כ נדב ארגמן בכנסת, 2018
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יותר מ-400 חברי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", ביניהם ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן, קראו היום (חמישי) לנשיא שלא לחתום על חוקי הרפורמה המשפטית. "תשקול היטב, בטרם תחתום על חוקים הסותרים את האופי היהודי, לאומי ודמוקרטי של ישראל", כתבו בכירים לשעבר במערכת הביטחון.

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, שחתם גם הוא על המכתב, אמר לכאן רשת ב כי "האיום הגדול ביותר בישראל הוא על האחדות". לדבריו בתוכנית "קובן ואסנהיים", "יש חרדה עמוקה שאנחנו מתקרבים לתהום. אני לא קול יחיד, לדעתי זה הרוב". פרדו טען כי השסע בחברה נובע משלושה גורמים - הראשון שבהם הוא רצון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבטל את משפטו. "ראש הממשלה רוצה לבטל את המשפט ולהמשיך להיות ראש ממשלה", אמר. "אני לא מצליח להבין איך אדם שהיה ראש ממשלה זמן רב, לא מבין שהדבר היחיד שעליו לעשות הוא לעזוב את תפקידו ולאפשר למפלגתו למנות אדם אחר במקומו. אם הוא רוצה שמדינת ישראל תמשיך לשגשג, יהיה נכון שיילך הביתה לעיסוקיו הפרטיים", אמר פרדו.

האזינו לריאיון:

גורם נוסף לשסע, לטענתו, הוא החזון של השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' לפיו מדינת ישראל צריכה להיות מדינה מהים עד הירדן, "מדינה גזענית ונוראה שלא תוכל להתקיים", כלשונו. את דרישות סמוטריץ' להעביר לו סמכויות על יהודה ושומרון ממשרד הביטחון הגדיר ראש המוסד לשעבר "הדבר העקום ביותר ומחולל הכעס והאנרכיה הגדול ביותר".

גם אם הפיצול במשרד היה ראוי, לדבריו, "זה לא משפט שסוגרים בהסכם קואליציוני בחצות הלילה. יש המון גורמים בסיפור הזה - העולם מסביב, זכויות האדם. ברור לחלוטין לכל אדם עם איי-קיו של חתול רחוב שהדבר הזה לא יכול לעבוד". לשר הביטחון יאב גלנט נתן פרדו "ציון עשר". הוא קרא לו "לא לוותר על מילימטר אחד - אחרת יכניס את ישראל למצב של סיכון, זו האחריות שלו".

"האויבים חושבים שהשתגענו, המדינה הזו תחסל את עצמה", המשיך פרדו. "ראיתי מאמר שהתפרסם בירדן ומאוד דייק, והוא אומר שהמדינה הזו החליטה להשמיד את עצמה".

הפופולריים