נסראללה: מעשים טיפשיים של ישראל יגררו למלחמה

נסראללה: מעשים טיפשיים של ישראל יגררו למלחמה

לדבריו נתניהו שיקר ולא הותקפו תשתיות של חמאס וחיזבאללה. גורם מדיני בכיר: "עוד פייק ניוז מהבונקר" • יותר מ-60 אלף פלסטינים עברו במעברים בדרכם לתפילות באל אקצא • היערכות מוגברת בירושלים לתפילות יום שישי הרביעי של רמדאן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נסראללה
צילום: צילום: אי-פי

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, הצהיר היום (שישי) בנאומו כי ישראל משחקת במשחק מסוכן בעודה מנסה לבודד את הזירות מההנחה שבכל זירה יש כללי עימות שונים. "זה משחק מסוכן שאי אפשר לשחק בו לאורך זמן. אנו מזהירים כי הצעדים והמעשים הטיפשיים של ישראל בירושלים, בגדה, בעזה, בסוריה ובלבנון עלולים להוביל למלחמה גדולה".

לראש הממשלה בנימין נתניהו אמר נסראללה כי הוא שקרן ולא הותקפו תשתיות של חמאס וחיזבאללה. "הופצצו בננות בדרום לבנון", טען. עוד אמר כי נתניהו הצהיר אתמול בריאיון "אנחנו נראה" ואיים על לבנון והם עונים לו היום "אנחנו נראה. ימים יגידו".

מנהיג חיזבאללה דיבר בנאומו על כך שישנן התפתחויות חיוביות במישור האזורי, ציר ההתנגדות יצא ממצב המצור אחרי עשר שנים של מלחמה, סנקציות ולוחמה פסיכולוגית: "הוא יצא ממנה חזק שבעתיים ויש לכך השפעה על ישראל".

אחת ההתפתחויות הגדולות מהשנה האחרונה היא נסיגת כוחה של ארצות הברית מוונצואלה ואפגניסטן. לדברי נסראללה, כאשר כוחה ההגמוני של ארצות הברית נחלש, זה משפיע אסטרטגית על ישראל וכוח ההרתעה שלה נחלש.

לדבריו, בכירים במפרץ אמרו לחיזבאללה באמצעות מתווכים כי הם לא יכולים להסתמך באופן מוחלט על ארצות הברית שתגן על משטרם ברקע ההתפתחויות. עוד אמר בלעג: "כשנתניהו רוצה לברוח מאחריות הוא מטיל זאת על לפיד, וכמוהו הממשל האמריקני שמפיל את התבוסה באפגניסטן על טראמפ".

נסראללה מנה התפתחויות חיוביות נוספות שמשרתות את המחנה הפרו איראני בהן שיבתה של סוריה לחיק האומה הערבית וההסכם בין סעודייה לאיראן שנותן את אותותיו יותר מבזירה אחת. "לכל הפחות זה יאט את קצב הנורמליזציה עם האויב", אמר.

"ההסתמכות של ישראל על ברית עם מדינות ערב הסוניות נגד איראן השיעית נכשלה. ההסתמכות על העוינות המפרצית – איראנית וגם על מלחמה אמריקנית בתמיכה ישראלית – מפרצית נגד איראן נכשלה", הוסיף מנהיג החזבאללה.

יתר על כן, הוא שב ודיבר ארוכות על הפילוג הפנימי בישראל ואמר כי התיקונים המשפטיים הוציאו מהמסתור את כל המחלוקות בישראל שהיו חבויות. נסראללה ציין כי זאת מלחמה ללא דם ומדובר במלחמה שמנהלים נתניהו ובעלי בריתו נגד האופוזיציה בניסיון להפוך את ישראל לדיקטטורה.

בטענותיו אמר כי ישראל שאיימה על הלבנונים, תקפה את הפלסטינים ותקפה בסוריה, צריכה להמשיך להיות מודאגת, זה מה שיקבע את מאזן ההרתעה ואת כללי העימות. בנוסף, הזהיר את ישראל כי היא טעתה במחשבתה שההבלגה הסורית על התקיפותיה תימשך זמן רב. לדבריו כל מה שקרה לאחרונה, הכטב"מים והרקטות מסוריה לעבר ישראל, מצביעים על כך שהמדיניות הסורית יכולה להשתנות כל רגע.

השטח האווירי הסמוך לגבולות, בצפון ובדרום, נסגר לטיסות אזרחיות. על פי הודעה של רשות שדות התעופה שהופצה לטייסים, אסורה הטיסה במרחק של 6 ק"מ מגבולות סוריה, לבנון ורצועת עזה. האיסור בתוקף בשלב זה עד יום ראשון בשעה 19:30.

יותר מ-60,000 פלסטינים, שעומדים במגבלות הגיל, חצו במעברים מיהודה ושומרון לתפילות יום השישי האחרון של ראמדן במסגד אל אקצא בירושלים. יותר מפי 2 משבוע שעבר. בפיקוד מרכז ובמנהל האזרחי פועלים שהמעבר יהיה חלק. נכון לעכשיו לא היו אירועים חריגים. 

במקביל, משטרת ירושלים נערכת בכוחות מתוגברים לתפילת יום שישי הרביעי של רמדאן, שבו איראן מציינת את "יום ירושלים". יותר מאלפיים שוטרים ולוחמים של משמר הגבול יתפרסו היום בעוטף ירושלים, במזרח העיר ובסמטאות העיר העתיקה.

כמו כן, גורמים בעזה שמקורבים לחמאס, אמרו לכאן חדשות כי חרף השקט, הפלגים ברצועה נמצאים בכוננות גבוהה מאוד וערוכים להסלמה מול ישראל בזמן הקרוב. גם מערך הסייבר נערך למתקפות היום, "יום אל-קודס", נגד מוסדות ונגד אזרחים. בימים האחרונים הייתה עלייה במספר התקיפות לעומת השנים האחרונות. במערך הסייבר ממליצים לבחון כל קישור או הודעה שתתקבל בדואר האלקטרוני או בטלפונים הניידים.

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי בלומנטל, עמרי חיים, גיא מעיין, רועי שרון, אליאור לוי ועמיחי שטיין

הפופולריים