דיווח: מצרים ביקשה מחמאס למנוע ירי רקטות מעזה לישראל

דיווח: מצרים ביקשה מחמאס למנוע ירי לישראל
עיתון לבנוני מדווח כי המודיעין המצרי מנסה למנוע הסלמה בדרום, מחשש למבצע ישראלי. על פי הדיווח, בחמאס השיבו: לא מעוניינים במלחמה, אך לא נשתוק על התקיפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תומכי חמאס בעצרת לציון 30 שנה לארגון
צילום: צילום: אי-פי

המודיעין המצרי ניהל בימים האחרונים מגעים עם חמאס, בניסיון למנוע הידרדרות בדרום. כך פורסם היום (שלישי) בעיתון הלבנוני אל-אח'באר.

לפי מקורות המקורבים לחמאס, המודיעין המצרי ביקש מהארגון למנוע מארגונים קטנים לשגר רקטות אל יישובי עוטף עזה. זאת בטענה שהדבר מייצר לחץ על ממשלת ישראל, ועלול לדחוף אותה להגיב באופן שיביא למלחמה חדשה שתהיה "הרסנית" ושונה מקודמותיה.

על פי הדיווח, חמאס השיב כי אינו אחראי עוד על רצועת עזה, מאז שמסר את השלטון לידי הממשלה הפלסטינית. הארגון הבהיר כי אין לו עניין במלחמה כעת, אך מצד שני הוא לא ישתוק על "שבירת כללי המשחק" ועל המשך תקיפת אתריו הצבאיים.

פגיעת הרקטה שהתפוצצה סמוך לבית בחוף אשקלון, השבוערקטה שהתפוצצה סמוך לכניסה לבית במועצה האזורית חוף אשקלון, השבוע (צילום: מד"א)

מטוסי חיל האוויר תקפו אתמול בלילה שישה יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה לירי רקטות לחוף אשקלון – שאחת מהן התפוצצה סמוך לבית מגורים. בין האתרים שהותקפו היו מתחם אימונים של חמאס, כמו גם מבנים ותשתיות נוספות. "הטפטוף הוא לא מצב נורמלי", אמר ראש המועצה יאיר פרג'ון בתגובה לירי.

בשבוע שעבר אמרו גורמים במערכת הביטחון כי חמאס מעלה את הכוננות לעימות עם ישראל, למרות שבעת הזו בארגון לא מעוניינים בהסלמה. על פי ההערכה, חמאס נערך לעימות ביתר שאת דווקא בשל חששו מכוונה ישראלית להסלים את המצב ולהגיע לעימות צבאי.

במערכת הביטחון העריכו כי לרוב שיגורי הרקטות מרצועת עזה בשבועות האחרונים אחראים ארגונים סוררים. חלקם - ארגונים עם אוריינטציה סלפית, וחלקם מפלג צבאי של הפתח שאינו נשמע לאבו מאזן.

ילדים פלסטינים בבית שהותקף, בשבוע שעבר בחאן יונס (צילום: אי-פי)ילדים פלסטינים בבניין שהותקף, בשבוע שעבר בחאן יונס (צילום: אי-פי)

הפופולריים