סמוטריץ' על המינוי של מפקדת הטייסת הראשונה: ניסיון לפגוע בהבחנות של הקב"ה

"מינוי מפקדת הטייסת - פגיעה בהבחנות של הקב"ה"
חבר הכנסת מהבית היהודי תקף את המינוי ההיסטורי בחיל האוויר בראיון לכאן רשת ב'. "יש מקצועות ותפקידים לנשים, ויש לגברים", אמר סמוטריץ'. "תפקידו של צה"ל - לנצח, ולא לקדם ערכים ליברליים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) התייחס הבוקר (רביעי) בראיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב' למינוי של מפקדת הטייסת הראשונה בתולדות צה"ל, ותקף את המהלך. "זהו ניסיון לפגוע בהבחנות של הקדוש ברוך הוא", אמר סמוטריץ'. "יש מקצועות ותפקידים שמתאימים לגברים, ויש מקצועות שמתאימים לנשים. כך הקדוש ברוך הוא ברא את העולם, כך טוב לעולם".

חבר הכנסת המשיך: "אוי ואבוי אם כל הנשים יהפכו לגברים והגברים יהפכו לנשים. העולם חייב את הדמויות הגבריות ואת הדמויות הנשיות. כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הכל כך פשוטות וטבעיות האלו - עושה עוול לעצמו ולעולם".

עוד אמר סמוטריץ' בנושא, כי תכליתו של צה"ל הוא לנצח במלחמה ולא לקדם ערכים נאורים וליברליים, כלשונו. "צעירי הציונות הדתית מתגייסים בהמוניהם עם שיעורי הגיוס הגבוהים ביותר באוכלוסייה", הדגיש חבר הכנסת. "הצבא חייב לאפשר את תנאי השירות המתאימים לאורך החיים של החייל הדתי, גם כדי שיוכלו להמשיך ולהתגייס במוטיבציה גבוהה, וגם כי זה תכליתו של צה"ל – צה"ל צריך לנצח מלחמה". עם זאת, בסיום דבריו אמר סמוטריץ' כי הוא "מאחל הצלחה רבה לכולם ולכולן".

אתמול מינה מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, את רב סרן ט' לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. ט', טייסת תובלה בהכשרתה, תועלה לדרגת סגן אלוף, ותהיה הטייסת הראשונה בתפקיד ובדרגה זו.

מפקד חיל האוויר מינה גם את רב סרן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי. היא תועלה לדרגת סגן אלוף, ותהיה הבקרית הראשונה אשר תועלה לדרגה זו.

הפופולריים