ליברמן: "הרב הראשי לא ישתתף באירועים צבאיים"

ליברמן: "הרב הראשי לא ישתתף באירועים צבאיים"
שר הביטחון תקף את הרבנים שהביעו התנגדות לגיוס נשים. הרב שלמה אליהו הגיב: "ליברמן מסית ומשקר במודע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השרים אביגדור ליברמן וסופה לנדבר באשדוד
צילום:

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצהיר הבוקר (שבת) כי הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, הרב שלמה אבינר ורבה של העיר צפת, שלמה אליהו, לא יופיעו באירועים של צה"ל, על רקע התנגדותם לשירות נשים בצבא. "הם עובדי מדינה וחייבים לייצג את עמדות המדינה. בלתי סביר לתקוף את צה"ל ולדבר נגד שירות, ואז להשתתף באירועים במסגרת צבאית".בתגובה תקף הרב אליהו: "ליברמן מסית ומשקר במודע. רק במשטרים חשוכים אסור לבקר את הצבא".


הרב שמואל אליהו אמר בתגובה לדברי ליברמן: " הרבנים מעודדים את תלמידיהם להתגייס ליחידות היותר מובחרות. הרבנים קוראים להם לא להשתתף ביחידות השדה המעורבות שבהם מורידים את הרף הצבאי בשביל לקדם אג'נדות פולטיות. צה"ל הוא לא חברה פרטית של אביגדור ליברמן, אם הוא לא יתנצל ויבטל את הוראתו הוא יצטרך לעמוד מול תביעות משפטית, גם על שקריו." לעומתו נמנע הרב שלמה אבינר מלתקוף את ליברמן:"אין לי מה להגיב כי זה לא רלוונטי.אני אף פעם לא מוזמן לאירועים של צה"ל ואני לא עובד ציבור. אז כל מה שנותר לי לומר זה לאחל לשר הביטחון שלנו אריכות ימים טובים שהשם ייתן לו".

ליברמן אמר את הדברים בסיור במרכז הקניות "ביג" באשדוד, שהעיריה מבקשת למנוע את פעילותו בשבת, אמר ליברמן כי בגלל חוק המרכולים הפכה אשדוד למפולגת והאווירה בה עכורה. עוד אמר כי טעות לחשוב שחוק המרכולים חסר משמעות, והוסיף כי החרדים מנסים להפיל את הממשלה בכוח, ולגרור את המדינה לבחירות.

מובילי המחאה באשדוד מתנגדים למעורבות של פוליטיקאים במאבקם. לטענתם, ליברמן וחבר הכנסת יאיר לפיד הפעילו עליהם לחצים לנאום בהפגנה שצפויה הערב מול בית העירייה. לדברי המארגנים, לפיד צפוי להגיע הערב להפגנה למרות שהם דחו לחצים רבים שישתתף בהפגנה וינאם. "היחיד שהפתרון מצוי בידיו הוא ראש העיר ונגדו אנחנו מפגינים", אמרו מארגני המחאה באשדוד, "זו לא מחאה פוליטית, אלא מחאת תושבים".

הפופולריים