היסטוריה בצה"ל: שרון אפק יהיה האלוף הגאה המוצהר הראשון

היסטוריה בצה"ל: האלוף הגאה המוצהר הראשון
הפרקליט הצבאי הראשי, שיצא מהארון במאי, יועלה בדרגה. שר הביטחון קיבל את המלצת הרמטכ"ל, ומעתה ימונה הפצ"ר לתקופה של חמש שנים עם אפשרות הארכה בשנה נוספת. הקצין שיקבל את המינוי יחל את דרכו כתא"ל, ולאחר שלוש שנים יהפוך לאלוף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפצ"ר שרון אפק בכנס פרקליטים צבאיים
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

הפרקליט הצבאי הראשי תת אלוף שרון אפק יועלה לדרגת אלוף, ויהפוך לאלוף הגאה המוצהר הראשון, כך הוחלט היום (חמישי). ההחלטה התקבלה לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן אימץ את המלצות הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט באשר למשך תפקידו ודרגתו של הפרקליט הצבאי הראשי. 

על פי ההמלצות ימונה מעתה הפרקליט הצבאי הראשי לתקופה של חמש שנים, עם אפשרות הארכה של שנה נוספת בהתאם לדרישת הרמטכ"ל והסכמתו שלו. פרקליט צבאי ראשי שקיבל עם כניסתו לתפקיד דרגת תת אלוף, יישאר בדרגתו כשלוש שנים ולאחר מכן יועלה לדרגת אלוף. בצה"ל ציינו כי ההמלצות משקפות את מעמדו המרכזי והמשמעותי של הפצ״ר בצבא, ותואמות את המלצת ועדת צ׳חנובר. 

על פי ההחלטה, תת אלוף אפק שמונה לתפקידו לפני כשלוש שנים וכבר היה חבר פורום מטכ"ל הגאה המוצהר הראשון, יעלה כעת לדרג אלוף ויהיה חבר קהילת הלהט"ב המוצהר הראשון בדרגה זו.

תת אלוף אפק, בן 48, ביצע שורת תפקידים בפרקליטות הצבאית ובשנת 2015 מונה לתפקיד הפצ"ר. בין השאר עסק בתפקידו בפרשת תת אלוף אופק בוכריס והיה זה שהורה להעמיד לדין את אלאור אזריה באשמת הריגה.

לפני כשנה בריאיון לביטאון לשכת עורכי הדין הצהיר על נטייתו המינית: "מאז תחילת שירותי בצה"ל מעולם לא נתקלתי ביחס מפלה לרעה או מיטיב על רקע נטייתי המינית. כשהייתי קצין צעיר הזמנים היו אחרים, וחששתי שהדבר יפעל נגדי ושבאמת אתקל בתקרת זכוכית. לשמחתי, הדבר לא עורר עניין מיוחד כלל, ומעולם לא הרגשתי שהנטייה המינית הייתה שיקול בקבלת החלטות לגביי, וטוב שכך".

כשנשאל האם חשוב לו לשמש מודל לחיקוי בהקשר הזה, השיב: "בהחלט. חשוב מבחינתי לשמש מודל לחיקוי. צעירות וצעירים רבים מאוד שנמנים עם הקהילה הלהט"בית נמצאים על סף גיוס לצה"ל או משרתים בצה"ל. גם היום, בשנת 2017, אנחנו נתקלים בגילויי בורות ושנאה לאחר. חשוב לי שאותם צעירים וצעירות יֵדעו שאין בצה"ל תקרות זכוכית שמגבילות אותם. הצלחתם תלויה בהם, ובהם בלבד. אפשר להגיע לפסגת הפירמידה, איש איש בתחומו לפי יכולתו וכישוריו. צה"ל הוא צבא העם, הוא מחבק את כל מי שרוצה לתרום ולהתפתח בו, ואשמח אם רבות ורבים ילכו בדרכי".


חבר הכנסת, אלוף במילואים אלעזר שטרן מיש עתיד ברך על ההחלטה: "ברכותיי לפצ"ר שרון אפק על העלתו לדרגת אלוף. אדם, משפטן ומפקד בעל שיעור קומה. בנועם הליכותיו הוא מהווה דמות לחיקוי לפקודיו בפרקליטות, לחיילי ומפקדי צה"ל ואף לחברה הישראלית. העלתו לדרגת אלוף הינה תעודת כבוד לצה"ל."

 


הפופולריים