מחסני נשק ומפקדות: אלה האתרים שהותקפו בסוריה

מחסני נשק ומפקדות: אלה האתרים שהותקפו בסוריה
צה"ל חשף תצלומי אוויר של אתרים שהופצצו אתמול בתקיפה בסוריה בהם אתרי מודיעין איראניים, מתחם צבאי ולוגיסטי בכיסוואה, מחנה צבאי איראני צפונית לדמשק ועמדות צבאיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אתר לוגיסטי איראני סמוך לדמשק שהותקף
צילום: צילום: דובר צה"ל

צה"ל פרסם הבוקר (שישי) תצלומי אוויר מאתרי כוח קודס האיראני בסוריה שהופצצו בתקיפה הישראלית בסוריה אתמול לפנות בוקר בתגובה לירי הטילים לעבר ישראל. בתצלומים נראים אתרי מודיעין, מתחם צבאי בכיסוואה ואתר לוגיסטי סמוך לדמשק.

בתקיפה הופצצו אתרי מודיעין איראניים, מפקדות לוגיסטיות, מתחם צבאי ומתחם לוגיסטי בכיסוואה, מחנה צבאי איראני צפונית לדמשק, מחסני נשק, מוצבי מודיעין ועמדות צבאיות. בנוסף, השמיד צה"ל את המשגר האיראני ממנו שוגרו הטילים לעבר ישראל.

אתרי מודיעין איראניים בסוריה שהותקפו (צילום: דובר צה"ל)

מתחם צבאי של כוח קודס בכיסוואה שהותקף (צילום: דובר צה"ל)

אתר לוגיסטי איראני שהותקף סמוך לדמשק (צילום: דובר צה"ל)

מפה המראה את מיקומו של המתקן האיראני שהותקף סמוך לדמשק (דובר צה"ל)

קצין בכיר בחיל האוויר אמר אמש כי תקיפת צה"ל הייתה המבצע הגדול בסוריה מאז 1974. לדברי הקצין, הפעילות הייתה מוצלחת והסתיימה בתוך כשעה וחצי. בתדרוך לכתבים אמר הקצין כי ישראל הייתה מתואמת בצורה מלאה עם ארצות הברית וכי מבחינת הרוסים מנגנון התיאום ומניעת החיכוך עובד. "הודענו מראש והמנגנון עבד ושימרנו את חופש הפעולה".

הקצין סיפר כי תכנון המבצע היה קפדני והסביר כי התנאים לא היו קלים: "הפעלנו סדר כוחות רחב של מטוסים ועשרות רבות של פצצות. תנאי מזג האוויר היו מגבילים, היה לילה והשמיים היו עמוסים ודורשים תכנון קפדני וסנכרון עם יחידות הבקרה. כל זה כשעשרות טילי קרקע אוויר מכל הסוגים משוגרים לעבר מטוסנו. כל סוללה שירתה הושמדה. גם אם הצלחנו לסכל היטב זה מהלך חמור ולכן זכה לתגובה נחרצת".

אמש פרסם צה"ל תיעוד של השמדת סוללת הגנה אווירית מסוג SA-22 השייכת לצבא סוריה שניסתה לירות לעבר מטוסי חיל האוויר:


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול לתקיפה הישראלית בסוריה ואמר כי "איראן חצתה קו אדום, התגובה שלנו הייתה בהתאם". לדברי נתניהו הוא העביר מסר למשטר אסד ולפיו הפעולה מכוונת נגד מטרות איראניות. עוד ציין כי הפעולה האיראנית נכשלה, וכי אף רקטה לא נחתה בשטח ישראל.


הפופולריים