חשד: גל השריפות בירושלים – הצתות על רקע לאומני

חשד: גל השריפות בי-ם – הצתות על רקע לאומני
לפי חקירת שירותי הכבאות, לפחות ארבע מתוך שורת השריפות שפרצו בסוף השבוע האחרון לאורך פארק המסילה בתלפיות היו תוצאה של הצתה מכוונת. דוח בנושא הועבר למשטרה וכעת נבדק אם המניע היה לאומני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גל השריפות שהתחולל באזור ירושלים בסוף השבוע האחרון נבע מהצתה מכוונת, כך עולה מחקירת שירותי הכבאות בירושלים. היום (שני) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי נבדק חשד שמדובר בפעולות טרור על רקע לאומני.

ביום שישי האחרון פרצו ארבע שריפות במקביל לאורך פארק המסילה בתלפיות, החל מצומת פת. שישה צוותי כיבוי והצלה מתחנות ירושלים פעלו להשתלט עליהן, ובמהלך הכיבוי נפגע מתנדב באורח קל ופונה לבית החולים. יום לאחר מכן, בשבת, שתי שריפות נוספות ניצתו במקביל, בדיוק באותו המקום.

חקירת שירותי הכבאות בירושלים העלתה כי לפחות ארבע השריפות ביום שישי, וכנראה גם אלה שנדלקו בשבת, פרצו כתוצאה מהצתה מכוונת. דוח בנושא שנכתב לאחר החקירה הועבר למשטרה.

גם בשריפה אחרת ביום שישי, שריפת חורש ועצים סמוך לרמות, ממצאי התחקיר הראשוני דומים. השריפה פרצה סמוך לגדר הביטחון, והממצאים העלו שהיא פרצה מהצתה מכוונת. ארבעה צוותי כיבוי נדרשו כדי למנוע מהאש להתפשט ליער, לבתים ולצירי התנועה הסמוכים. גם במקרה זה נבדק כעת אם מדובר בהצתה על רקע לאומני.

הפופולריים