ההטרדה הלילית החדשה של חיזבאללה

ההטרדה הלילית החדשה של חיזבאללה

פעילי ארגון הטרור מסנוורים את תושבי מטולה בעזרת צייני לייזר חזקים. בצה"ל אובדי עצות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לייזר חיזבאללה
צילום: לייזר חיזבאללה

אנשי ארגון הטרור חיזבאללה מסנוורים בשבועות האחרונים מדי ערב בעזרת צייני לייזר את תושבי מטולה. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. המטרידים עומדים במרחק של כ-180 מטרים, על גבעה הצופה ליישוב ומסנוורים בקרני לייזר חזקות את מי שצועדים על הטיילת המזרחית, מי שנוסעים בכלי רכב, וגם בתוך בתי התושבים. 

עד לפני כמה ימים הוצב זרקור בתוך מטולה, בניסיון להאיר על הלבנונים ולהרחיקם מהגבעה שממנה הם מטרידים את התושבים. אלא שגם זה לא עזר. פיקוד הצפון פנה לכח יוניפי"ל של האו"ם, שם הבטיחו להתערב, אולם לפי שעה, הסינוורים נמשכים ולצה"ל אין מענה אמיתי לבעיה. מלבד ההטרדה והאיום על תושבי הישוב, ישנו חשש שפגיעת לייזר עלולה לגרום נזק בלתי הפיך לעין ואף לעיוורון של התושבים.

עוד במסגרת משחקי החתול והעכבר בין צה"ל לחיזבאללה - בשנים האחרונות בונה צה"ל חומה בגובה כ-15 מטרים שמטרתה למנוע חיכוך והסתננות מלבנון לשטח ישראל. אולם, אל מול החומה הגבוהה, חיזבאללה מאלתר פתרון פשוט, ומגביה את מגדלי התצפית שלו.

תגובת דובר צה"ל: "כוחות צה״ל פועלים על בסיס יום יומי למען ביטחון תושבי הגזרה הצפונית לאורך גבול לבנון. צה"ל נמצא בקשר הדוק עם תושבי הגזרה ופועל עמם בשיתוף פעולה באופן רציף בכדי לחזק את תחושת הביטחון באזור בצורה המיטבית ביותר".

הפופולריים