המחבל מאהר יונס השתחרר מהכלא - והתקבל בחגיגות בוואדי ערה

המחבל מאהר יונס השתחרר מהכלא - והתקבל בחגיגות
המשטרה נערכת למנוע חגיגות פומביות בביתו ואף הזהירה את בני משפחתו. לפני שבועיים שוחרר שותפו לרצח והדבר גרר חגיגות המוניות שנמשכו מספר ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאהר יונס
צילום: מאהר יונס

המחבל מאהר יונס שוחרר הבוקר (חמישי) מהכלא. בני משפחתו ערוכים לקליטת אלפי מבקרים בוואדי ערה כשבמקביל המשטרה תנסה למנוע חגיגות פומביות. לפני שבועיים שוחרר בן דודו ושותפו לרצח, כרים יונס, והתקבל בחגיגות המוניות, שצפויות להיחקר בידי המשטרה.

מאהר יונס הגיע לוואדי ערה ושם התקבל בטקס בביתו עם לבוש חגיגי, שרשרת פרחים, צהלולים וסוכרים שנזרקו באוויר. עם הגעתו לבית, בן דודו כרים שהשתחרר חיבק אותו בחוזקה.

מיד לאחר הטקס, מאהר יונס נשא דברים ואמר כי הוא "קורא לאיחוד כל הפלגים הפלסטינים כי האסירים הביטחוניים סובלים מאוד. יחד אולי נצליח. אנחנו נמצאים בתקופה פוליטית קשה וצריך להיאבק בשכל. אנחנו עם של גיבורים. אנחנו לא נכנעים. המדינה ביקשה לא לעשות חגיגות. ד"ש לכל בני המשפחות של האסירים. מקווה שישתחררו בקרוב".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר כי הוא "מרוצה מפעילות המשטרה בכפר ערערה עד כה. המשטרה לא אפשרה הקמת אוהלי תמיכה בטרור, לא הנפת דגלי אש"ף ופת"ח ברחובות, לא מיצג שהידים ולא התכנסות של תמיכה בטרור. מקווה שהמשטרה תמשיך לשלוט על האירוע והמחבל יקבל חיבוקים רק בתוך הבית עד אשר נעביר חוק שיאפשר לשלוח אותו לסוריה".

בהמשך המשפחה דרשה להוציא מהאיזור את כלי התקשורת הישראלים בטענה כי "זה מסר פוליטי, אתם מסיתים, למה אתם קוראים לו מחבל הוא היה בכלא , שילם את חובו , ככה אנחנו רוצים , אתם. מייצגים את הממסד״.

בזמן שהמתין לבן דודו, כרים יונס סיפר: "אני מתרגש מאוד. זה החצי השני שלי ואני מחכה לו כבר 40 שנה, לא ראיתי אותו שלוש שנים". מטעמו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, נמסר כי "נערך דיון משפטי, בו הסכימו כל המשתתפים כי הנפת דגלי טרור, קריאות שהמחבל גיבור, ומיצגי רוצחים הם צעדים לא חוקיים והמשטרה הונחתה למנוע אותן".

יונס, אחד מרוצחי החייל אברהם ברומברג, השתחרר לאחר 40 שנה מהכלא. שלשום הוא שיגר מסר לקראת שחרורו מכלא קציעות וכתב: "מצפה לפגוש את ההמון הפלסטיני. אני מחכה לרגע שבו אהיה חופשי, אחרי שנים מאחורי סורג ובריח". לדבריו, הוא "מתרגש לראות את הדור הצעיר מלא הערכים, המודעות והידע". הוא קרא להתכנס יחד כדי לעסוק בעתיד הפלסטינים.

טרם שיחרורו, זימנה המשטרה את בני משפחתו לשיחה והבהירה להם שהם אינם מורשים להקים אוהל מבקרים בביתם. בני המשפחה התחייבו שלא לקיים חגיגות עם שחרורו. עוד נאמר להם כי כל דגל אש"ף שיונף - יוחרם. כוחות גדולים של משטרה רמו כבר מאתמול בערב לפאתי ערערה ולקרבת בית המשפחה.

לפי מקורות פלסטיניים, נעצר אתמול בן דודו של מאהר, נדים יונס, בחשד להסתה לטרור. המחבל כרים יונס, שותפו לרצח ברומברג ובן דודו של מאהר, שוחרר לפני כשבועיים מהכלא והתקבל בביתו שבכפר עארה בחגיגות המוניות שנמשכו כמה ימים, בהשתתפות בכירים פלסטינים וישראלים. המשטרה צפויה לחקור את מארגני החגיגות לכבודו בחשד לתמיכה בטרור.

הפופולריים