מתחת לאף של ישראל: מבצע המעצרים של הפלסטינים בשטחי C בניגוד להסכמים

מבצע המעצרים הפלסטיני בשטחי C בניגוד להסכם
הרשות הפלסטינית ביצעה מבצע מעצרים של פעילי חמאס ברחבי הגדה המערבית. המבצע - בלי תיאום עם ישראל ובניגוד להסכמים החתומים. לרשות הפלסטינית אסור לפעול בשטחי C, בטח שלא לבצע מעצרים, בלי תיאום מוקדם עם ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פעילי חמאס, מזרח ירושלים
צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90

הרשות הפלסטינית ביצעה מבצע מעצרים של פעילי חמאס - בלי תיאום עם ישראל ובניגוד להסכמים איתה. כך פורסם הערב (שבת) בתוכנית "חדשות השבת" בכאן 11.

על פי הפרסום, ביום חמישי ביצעה הרשות מבצע מעצרים נרחב בכל רחבי הגדה המערבית נגד אנשי חמאס. אלא שחלק מהמעצרים בוצעו שטחי C - אזורים שנמצאים בשליטה מלאה של ישראל, הן ביטחונית הן אזרחית.

על אף זאת, המנגנונים הביטחוניים של הרשות הפלסטינית נכנסו לשטחים אלו ללא תיאום עם ישראל ובלי שום הודעה מוקדמת, בניגוד להסכמים החתומים בין ישראל לבין הרשות. כדי להיכנס "מתחת לאף" של ישראל, אנשי המנגנונים נכנסו עם רכבים אזרחיים ובלבוש אזרחי, חטפו את אנשי החמאס וחזרו איתם לשטחי A.

נדגיש כי לרשות הפלסטינית אסור לפעול בשטחי C, בטח שלא לבצע מעצרים, בלי תיאום מוקדם עם ישראל. נוסף לכך, ישנם שרים לעתיד בממשלה הבאה שחרטו על דגלם את המאבק בפעילות של הרשות הפלסטינית בשטחי C.

בתחילת השבוע פורסם בכאן חדשות כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים פתחו במבצע למניעת קיום עצרות חמאס בגדה, לקראת יום השנה לייסוד הארגון שצוין ביום רביעי. הפעילים שעוכבו לחקירה הוזהרו כי קיום עצרות או הנפת דגלי חמאס יוביל למעצר מיידי שלהם. על אף שמפגני תמיכה שתוכננו בוטלו, בקמפוסים בגדה התקיימו עצרות תמיכה בחמאס וכך גם בחלק מהכפרים.

הפופולריים