פרסום ראשון | לוחמי צה"ל ירו על אנשי ביטחון - שזוהו בטעות כמיידי אבנים

טעות בזיהוי: לוחמים ירו בשוגג לעבר ישראלים

לוחמי צה"ל קיבלו דיווח על זריקת אבנים, זיהו דמויות בצד הכביש - ופתחו בירי • אלא שהדמויות לעברן בוצע הירי לא היו מיידי אבנים פלסטינים - אלא אנשי ביטחון מהיישוב עפרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמים, צה"ל, חיילים, ג'נין
צילום: צילום: דובר צה"ל

פרסום ראשון - כמעט אסון בבנימין: לוחמי צה"ל ירו על אנשי ביטחון ישראלים - לאחר שזיהו אותם בטעות כמיידי אבנים פלסטינים. כך פורסם הערב לראשונה בכאן 11. התקרית החריגה אירעה בתחילת השבוע. כח צה"ל שנמצא בפילבוקס באזור עפרה בבנימין קיבל דיווח על פלסטינים שזורקים אבנים לעבר כלי רכב ישראלים שנוסעים בכביש 60, הכביש המרכזי ביהודה ושומרון.

אחד הלוחמים זיהה שתי דמויות שעומדות בצד הכביש, וחושב שמדובר במיידי האבנים. הוא עלה מול החמ"ל, ביקש אישור לירות - אבל לא נענה. אחרי דקה הוא פתח בירי לעבר אותם שני אנשים, שעמדו בצד הכביש. במקביל, גם מפקד הכח התקרב לעברם וירה באוויר, פעמיים.

בסופו של דבר, התברר שמי שעמדו בצד הכביש לא היו לא מיידי אבנים, אלא אנשי ביטחון של היישוב עפרה. הירי שבוצע לעברם, בניגוד להוראות הפתיחה באש, היה יכול להסתיים באסון.

תגובת דובר צה"ל: מדובר באירוע שעדיין מתוחקר בפיקוד המרכז. לפני מספר ימים, התקבל דיווח על זריקת אבנים סמוך למוצב עפרה. כוח צה"ל זיהה חשודים באזור וירה לעברם. מיד לאחר הדיווח בקשר הובהר שמדובר באנשי הסיור של היישוב והירי נעצר. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

הפופולריים