הפיגוע המשולב בירושלים: אריה שצ'ופק בן ה-15 נרצח בפיצוץ בטרמפיאדה | עדכונים שוטפים

אריה שצ'ופק בן ה-15 נרצח בפיגוע המשולב בי-ם
47 בני אדם נפצעו בשני הפיצוצים • לפי הערכות, מטען הוחבא בתיק והתפוצץ בתחנת אוטובוס בכניסה לעיר • מטען נוסף התפוצץ בצומת רמות • כוחות הביטחון במצוד אחר חוליית המחבלים ובסריקות מחשש למטענים נוספים. יש התראות על פיגועים ברחבי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בול אריה שצ'ופק נרצח פיגוע מטען חבלה ירושלים, 23.11.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פיגוע משולב בירושלים: אריה שצ'ופק, בן 15 מירושלים, נרצח ו-31 בני אדם נפצעו בשני פיצוצים שאירעו הבוקר (רביעי) בתחנת אוטובוס בכניסה לירושלים ובשכונת רמות. הלוויתו תצא משכונת הר נוף בשעה 15:00. בין הפצועים גבר בשנות ה-40 לחייו במצב אנוש, שלושה במצב קשה, שניים בינוני ונפגעי חרדה. חברו של שצ'ופק, בן גילו, נפצע קשה. הם היו בדרכם יחדיו להסעה לישיבה בה הם לומדים בבית מאיר. הפצועים סובלים מפגיעות חודרות וחלקם מרסיסי מתכת ברגים או רסיסים אחרים.

 אריה שצ'ופק

כוחות הביטחון נמצאים במצוד אחרי חוליית מחבלים מאורגנת שביצעה את הפיגוע. לפי גורם במשטרה, המטענים הכילו רסס רב וככל הנראה הופעלו מרחוק על ידי סלולריים, בהפרש של חצי שעה ביניהם. שני המטענים היו דומים ובאותו סדר גודל, הראשון הוטמן מאחורי גדר והשני ליד סכך. "היה לנו מידע מודיעיני מוקדם לאירוע מהסוג הזה בירושלים, אך הוא לא היה ממוקד ומפורט על הפיגוע הספציפי הזה", נמסר מהמשטרה. רמת הכוננות הביטחונית הועלתה לאחת שלפני הגבוהה ביותר וישנן התראות על פיגועים ברחבי הארץ. הרמטכ"ל, אביב כוכבי, החליט לקצר את ביקורו בארצות הברית ולשוב לארץ.

בפיצוץ הראשון שאירע בכניסה לעיר, הערכה היא שהחשוד הגיע באופניים חשמליים, הניח מטען חבלה שהוחבא בתיק, הופעל מרחוק והתפוצץ. באירוע השני, מטען התפוצץ בתחנת אוטובוס בצומת רמות בעיר, ושלושה פונו לבית החולים כשמצבם קל, ביניהם נערה בת 12. בעקבות שני הפיצוצים, נחסם לתנועה כביש 1 ממחלף סחרוב למערב וצומת רמות נסגרה לתנועה. מחשש למטענים נוספים הכוחות ביצעו סריקות בתחנות האוטובוס בעיר.

הפרמדיקים של מד"א משה טובולסקי וליאור לוי סיפרו: "היינו בתחנת מד"א בכניסה לעיר כששמענו רעש חזק של פיצוץ ומיד יצאנו למקום. 2 פצועים במצב קשה שכבו כשאחד מהם, נער בן 16 והשני גבר כבן 45. היו מספר פצועים נוספים בהכרה מלאה ונפגעו באורח בינוני וקל שהתהלכו בזירה".

שר הביטחון בני גנץ אמר בתום הערכת מצב בפיקוד המרכז בצה"ל: ״אנחנו ביממה קשה, אני מבקש למסור תנחומים למשפחתו של הנער שנרצח הבוקר בירושלים ויחד עם כל עם ישראל אני מתפלל להחלמת הפצועים". לדבריו, "יש באזור גורמים רבים שמנסים לערער את היציבות. אנחנו פועלים מולם כל העת בכלל הזירות. זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים קצוב. יש לנו צבא, משטרה ושירות ביטחון מצוינים שידאגו לשים עליהם את ידיהם ולהמשיך בסיכול הטרור. אנחנו פרושים באופן רחב בכל השטח, מגבירים את הפעילות המודיעינית ומרחיבים את היקף הכוחות בשטח כדי לשמור על ביטחון אזרחי ישראל".

תיעודים מאזור הפיצוץ בכניסה לירושלים
הפיצוץ בתחנת האוטובוס בירושליםכוחות הביטחון בסריקות

הפיצוץ בצומת רמות

המפכ"ל רב ניצב קובי שבתאי בזירה

הפופולריים