צרורות ירי וצרחות: התיעוד הדרמטי מתוך האוטובוס בזמן הפיגוע בבקעה | בלעדי

התיעוד הדרמטי מתוך האוטובוס בזמן הפיגוע בבקעה

המחבל השלישי בחוליה, מאהר אלסעיד, מוכר לרשויות האכיפה בבקעה בשל גניבת מים ובנייה בלתי חוקית • בתו של נהג האוטובוס שנפצע קשה בפיגוע: "זה נס, כל היריות היו לכיוונו" • הרמטכ''ל כוכבי נגד הרשות הפלסטינית: אוזלת ידם של מנגוני הביטחון מובילה לצמיחת הטרור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד בלעדי: החיילים באוטובוס בזמן פיגוע הירי בבקעת הירדן
צילום: -

תיעוד בלעדי: סרטונים מרגעי הירי באוטובוס בפיגוע בבקעה אתמול פורסמו היום (שלישי) בכאן חדשות. בסרטונים נשמעים קולות ירי וצעקות בהלה, חלק מהחיילים מתועדים מתחבאים מתחת למושבים וישנו צילום של פצוע על רצפת האוטובוס.

המחבל השלישי שנמלט לאחר פיגוע הירי אתמול הוא מאהר אלסעיד, שביצע את המעשה יחד עם שני קרובי משפחתו. מפרטים חדשים על הפיגוע עולה שהמחבלים השתמשו ברכבו של אלסעיד, שהיה בעל לוחית זיהוי צהובה (ישראלית). הרכב ככל הנראה רשום על שם אשתו, שמחזיקה בתעודת זהות כחולה. המצוד אחריו נמשך. 

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי התייחס להסלמה ואמר: "במבצע 'שובר גלים' עד כה נעצרו כ-1500 מבוקשים וסוכלו מאות פיגועים. חלק מהעליה בטרור נובעת מאוזלת ידם של מנגנוני הביטחון הפלסטינים המובילה לחוסר משילות באזורים מסויימים ביהודה ושומרון, ואלו מהווים קרקע פוריה לצמיחת הטרור".

 המחבל מאהר אלסעיד

מאהר, כבן 50, מוכר לרשויות האכיפה בבקעת הירדן. הוא מתגורר בג'יפטליק, כפר פלסטיני בלב הבקעה, ועוסק בחקלאות. מעת לעת הוא עסוק בגניבת מים, ויחד עם בני משפחתו יצר לא פעם פרובוקציות באזור. גורם ביטחוני מסר: "אנחנו מכירים אותו היטב, הוא בונה פה באופן בלתי חוקי ועושה מה שהוא רוצה. כדי לייצר אמפתיה הוא לפעמים מביא את אבא שלו, קשיש בן 80 שיתלונן על המים, ומול קשיש אין כל כך מה לעשות" .

לפני כשלושה שבועות אלסעיד נעצר לאחר שניסה לנתב מים למטעי החקלאות שלו. מלבד גניבות מים, הוא בנה גם מבנים בלתי חוקיים באזור בקעת הירדן, חלקם על אדמות מדינה.

בפיגוע אמש חוליית המחבלים ירתה לעבר האוטובוס שהסיע חיילים וניסתה להצית אותו. כשניסו לברוח רכבם התלקח ושניים מהם נתפסו. נהג האוטובוס, לורן מורלי, נפצע קשות באירוע אך הצליח לבלום ולעצור בשוליים.

בתו של הנהג, אור מורלי, סיפרה מחוץ לבניין בית החולים היום: "זה די נס מה שקרה - כל היריות היו לכיוונו ואיכשהו במקומות החשובים של הגוף הוא לא נפגע". אור הוסיפה ששיחת הטלפון בה הודיעו לה על כך שאביה נפצע בפיגוע תפסה אותה לגמרי בהפתעה. "זה יכול לפגוש את כולנו - אנחנו צריכים לרצות בשלום עם שכנינו ולקדם את זה כמה שאפשר כדי שלא יהיו דברים כאלה", אמרה.

 לורן מורלי (צילום: באדיבות המשפחה)

4 לוחמים נפצעו קל מירי של מחבלים בבנימין 

ארבעה לוחמים מגדוד נצח יהודה נפצעו קל אמש מירי מרובה ציד שביצעו מחבלים לעבר פילבוקס של צה"ל סמוך לנבי סאלח בבנימין. המחבלים עדיין לא נתפסו וכוחות רבים של צה"ל עורכים סריקות באזור.

לדברי מקורות פלסטינים, כוחות הביטחון עצרו הלילה בג'נין חשוד בשם נוראס רואדרה - ממשפחת המחבלים שביצעו אמש את פיגוע הירי בבקעת הירדן. הפלסטינים דיווחו כי הכוחות ביצעו מעצרים גם בקבאטיה שבאזור ג'נין, במהלכם נפצע פלסטיני באורח קשה. בצה"ל הודיעו על מעצר של 17 מבוקשים בפעילות הלילה ברחבי יהודה ושומרון.

הפופולריים