נהג אוטובוס כבן 60 נפצע קשה בפיגוע ירי לעבר הסעת חיילים בבקעת הירדן

נהג אוטובוס נפצע קשה בפיגוע ירי בבקעת הירדן

קצין נפצע בינוני וחמישה חיילים נפצעו קל בפיגוע שאירע ליד בקעות • שני מחבלים, נתפסו עם כלי נשק אחרי שרכבם התלקח, מחבל נוסף ככל הנראה נמלט • המחבלים שנתפסו - ווליד ומוחמד תורכמאן, אחיינים מג'נין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האוטובוס שנפגע בבקעה
צילום: צילום: ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית

7 פצועים בפיגוע ירי לעבר אוטובוס בבקעת הירדן: נהג אוטובוס כבן 60 נפצע היום (ראשון) קשה מירי לעבר אוטובוס של חיילים בכביש 578 ליד בקעות. נוסף לנהג נפצע בפיגוע קצין באורח בינוני וחמישה חיילים נוספים נפצעו באורח קל כתוצאה מפגיעת רסיסים. שני מחבלים, ווליד ומוחמד תורכמאן, אחים מג'נין, נתפסו סמוך לזירה עם כלי נשק, אחרי שרכבם התלקח כתוצאה מבקבוק תבערה. כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר מחבל נוסף שככל הנראה נמלט מהמקום - לפי החשד מדובר באביו של אחד המחבלים שנתפסו, שנשוי לתושבת מזרח ירושלים.

עד ראייה לפיגוע סיפר: "הטנדר נסע מאחורי האוטובוס, עקף אותו וביצע ירי. האוטובוס נעצר ואז הטנדר שפך דלק וניסה לשרוף את האוטובוס. תפסו שני מחבלים סמוך לטנדר השרוף - כנראה בקבוק תבערה התלקח להם ברכב". חובש מד"א מתי כרמי אמר בריאיון לכאן רשת ב: "אמרו שהגיע רכב חולף שירה בהם בצומת. נוסעי האוטובוס פונו. לא זוכר אירוע דומה לזה באזור".

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר על הפיגוע: "מאחל החלמה מהירה לפצועים. מחזק את כוחות ההצלה והביטחון שפעלו במהירות ובנחישות לטיפול בפצועים ותפסו את המחבלים החשודים. אנחנו נמשיך ונשים את ידינו על כל מי שינסה לפגוע באזרחי וחיילי מדינת ישראל". שר הביטחון בני גנץ אמר: ״ נמשיך ונגביר את הפעילות הממוקדת מול הטרור ביהודה ושומרון".

שני המחבלים: ווליד ומוחמד תורכמאן, מג'נין

פיגוע זה מצטרף לשורת פיגועי טרור בחודש האחרון ביהודה ושומרון, כשרק ביום שישי האחרון חייל צה"ל נפצע בינוני בפיגוע דקירה ליד קריית ארבע. כפי שפורסם ביום חמישי בחדשות הערב בכאן 11, במערכת הביטחון נערכים להסלמה ביהודה ושומרון. דווח כי כרגע מדובר בעיקר על צפון השומרון בין שכם לג'נין, שם מזהים יותר אירועי ירי ופחות יציבות. הסיבה - התרופפות במעמדה של הרשות הפלסטינית.

בין היתר, ההסלמה מתבטאת בעלייה של מאות אחוזים ביחס לשנה שעברה בתקריות הירי נגד כוחות צה"ל. גורמי ביטחון ממליצים על חיזוק הרשות הפלסטינית כדי להתמודד עם האלימות, כשאחת ההמלצות היא שחרור אסירי פת"ח שתקופת מאסרם לקראת סיום.

הפופולריים