תקרית הירי ליד טול כרם: לוחם צה"ל נהרג מירי של חברו

לוחם צה"ל נהרג מירי בשוגג של חברו ליד טול כרם
דובר צה"ל בריאיון: יש נוהל מעצר חשוד ברור מאוד, ולפי התחקירים הוא בוצע • בתחקיר ראשוני עלה כי הלוחם עזב את העמדה בו היה, שב אליה וחברו ירה בו שני כדורים בשוגג • מפקד פיקוד מרכז ביקר במקום האירוע הלילה. הבוקר יקיים הרמטכ"ל רב אלוף כוכבי תחקיר במקום התקרית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילים
צילום: Wisam HashlamounFlash90

תקרית קשה: לוחם צה"ל נהרג אמש (שני) מירי של חברו. האירוע קרה סמוך לטול כרם באזור החטיבה המרחבית מנשה. מתחקיר ראשוני עלה כי באירוע שהתרחש במרחב קו התפר בשעה 22:30, עזב הלוחם את העמדה בו היה, שב אליה וחברו ירה בו שני כדורים בשוגג. הוא פונה לבית חולים ומת מפצעיו. מפקד פיקוד מרכז ביקר במקום האירוע הלילה. הבוקר יקיים הרמטכ"ל רב אלוף כוכבי תחקיר במקום התקרית.

האזינו לריאיון עם דובר צה"ל בכאן רשת ב

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב אמר הבוקר בריאיון לדב גיל הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי לפי התחקירים הראשוניים שבוצעו הלילה בוצע נוהל מעצר חשוד. "כתוצאה מאי הבנה וטעות בזיהוי ושגגה, התבצע ירי, בהתחלה כפי הנראה באוויר לאחר נוהל מעצר חשוד ואחר כך לעבר אחד הלוחמים שנפצע ומת מאוחר יותר בלילה בבית החולים מפצעיו".

תחילה סברו אנשי היחידה כי מדובר בפיגוע והזעיקו כוחות רבים ובהם אנשי שב"כ. אולם משהובהר כי מדובר בירי בשוגג פוזרו הכוחות.

האירוע הקשה התרחש שבעה חודשים לאחר האסון בקומנדו בו נהרגו רס"ן איתמר אלחרר ורס"ן אופק אהרון, בעקבות טעות בזיהוי בשטח האש בבסיס נבי מוסא שבבקעת הירדן. הרמטכ"ל אביב כוכבי שקיבל את ממצאי התחקיר שביצעה ועדת הבדיקה, החליט להשאיר את מפקד יחידת אגוז בתפקידו ולעכב את קידומו בשנתיים. בנוסף הורה הרמטכ"ל על הדחה של שורת קצינים ביחידה, בהם סגן מפקד היחידה ומפקד הצוות שביצע את הירי והרג בשוגג את הקצינים.

הפופולריים