פרסום ראשון: עשרות תלונות בשנה של סוהרות על עבירות מין מצד אסירים

עשרות תלונות בשנה של סוהרות על הטרדות מאסירים
קצינה בכירה בשב"ס: "עבירות המין הן כמעט יום-יומיות - לאסירים האלה אין מה להפסיד" • קצינים לשעבר בשב"ס: "זו המציאות" | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלא גלבוע
צילום: צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: עשרות תלונות בשנה של נשים המועסקות בבתי הכלא הפליליים על עבירות מין מצד האסירים. כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. קצינה בכירה בשירות בתי הסוהר אמרה לכאן חדשות: ״ההטרדות הן כמעט יום-יומיות. מדובר בעבירות מין, מעשים מגונים, הטרדות מילוליות וגם ניסיון תקיפות מיניות". עוד נודע לכאן חדשות כי סוהר בבית הכלא נווה תרצה, שחשוד בקיום יחסי מין עם אסירה, הוצא לחופשה כפויה ועומדת נגדו חקירה פלילית.

פרסום בכאן רשת ב

על פי הבכירה בשירות בתי הסוהר, מדובר בעובדות סוציאליות שיושבות עם האסירים בארבע עיניים, קצינות חינוך, סוהרות מורות ומדריכות. לדבריה, לאסירים אין מה להפסיד. "פותחים נגדם תיק פלילי, שמים אותם בבידוד או שהם מקבלים סוג של ענישה, והם חוזרים לאגף טעוני הגנה או מעבירים אותם לכלא אחר".

גם קצינים לשעבר בשירות בתי הסוהר מודים בשיחה עם כאן חדשות: ״זו המציאות״. בשירות יש יועצת לענייני מיגדר, אבל בניגוד לצבא היא בדרגת סגן גונדר (מקביל לסגן אלוף), בצה"ל התפקיד הוא בתקן של דרגת תת אלוף. 

בעניין ההטרדות המיניות משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "עבודת הסוהרות והסוהרים, הינה משימה לאומית התורמת רבות הן לביטחון המדינה והן לביטחונם האישי של אזרחיה. סוהרות וסוהרי הארגון מבצעים משימתם במקצועיות, ומתוך תחושת שליחות ושאיפה אמיתית להגן על הקהילה שמחוץ לחומות הכלא.

"אין ספק, כי מטבע עבודתם, חשופים אנשי הסגל למורכבויות ואתגרים לא פשוטים שלא כל אחד יכול או מוכן להכיל, אך הם עומדים בהם בנחישות ובגאווה. פיקוד הארגון עושה ככל יכולתו לאפשר סביבת עבודה מוגנת ובטוחה ולתת לסוהרים כלים להתמודדות. במסגרת זו פועל שב"ס באפס סבלנות כלפי התנהגות מינית פוגענית".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה לפרסום על הסוהר החשוד בקיום יחסי מין עם אסירה: "בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בענף ביטחון מידע בגין חשד לקיום קשר אסור בין סוהר לאסירה, נפתח תיק פלילי נגד סוהר, ובמקביל הוצא הסוהר לחופשה כפויה, נציין כי התיק נמצא עדיין בשלבי בירור וחקירה".

הפופולריים